LGD Regionu Kozła

66-120 Kargowa ul. Rynek 16


W Regionie Kozła, w niepowtarzalnym zakątku kraju na pograniczu województwa lubuskiego i wielkopolskiego, zamieszkałym przez ponad 52 tys. mieszkańców, przedzielonym wzdłuż rzeką Obrą, z ponad 30 jeziorami i olbrzymim bogactwem lasów, wieloletnimi tradycjami i bogatym folklorem – drzemie niezwykły potencjał turystyczno–gospodarczy. Dlatego też celem LGD Regionu Kozła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz Regionu, jego rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego, w tym realizacji LSR (lokalnej strategii rozwoju) oraz doprowadzenie do integracji wspólnot lokalnych. Cel ten jest realizowany poprzez organizację różnorodnych imprez kulturalnych, sportowych, i turystycznych. Na plan pierwszy wybija się niezwykła aktywność w sferze kultury, a zwłaszcza w podkreślaniu wieloletnich tradycji folklorystycznych Regionu.

Nazwa naszego Regionu pochodzi od wspaniałego instrumentu ludowego zwanego – „kozłem”. Ten instrument z rodzaju dud, stanowi jego specyficzną odmianę i wyróżnia się spośród pozostałych zwiększonymi rozmiarami.

Region Kozła tworzy 6 gmin z 2 województw i 5 powiatów:
4 gminy z województwa lubuskiego: Kargowa i Babimost: pow. zielonogórski; Zbąszynek – pow. świebodziński; Trzciel – pow. międzyrzecki;
oraz 2 gminy z województwa wielkopolskiego: Siedlec – pow. wolsztyński, Zbąszyń – pow.
nowotomyski.

Przejdź do góry