Karol Golembka– Strefa Sudety MTB

Strefa MTB Sudety to największy system górskich tras rowerowych w Polsce. Oddajemy do waszej dyspozycji 27 tras rowerowych po najpiękniejszych
terenach Sudetów Środkowych. Prowadzimy was przez prawie 600 kilometrów szlaków, które odsłaniają najpiękniejszą stronę MTB oraz dadzą mnóstwo zabawy
i satysfakcji. Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy znajdzie miejsce dla siebie. Od szerokich szutrów po singeltracki i odcinki enduro, a to wszystko w towarzystwie niezwykłych walorów krajobrazowych i turystycznych.

Strefa MTB Sudety to efekt współpracy mieszkających w Sudetach Środkowych i najlepiej je znających pasjonatów MTB. Korzenie Strefy to powstałe wiele lat temu trasy w Górach Suchych, gdzie od lat odbywają się najważniejsze polskie klasyki w maratonie i techniczne etapy zagranicznych zawodów MTB.

To tutaj przejedziecie słynnym Singlem na Rybnickim Grzbiecie, który można porównać do singli w Alpach, zmierzycie się z podjazdem na Rogowiec czy też skierujecie w przepiękne okolice Wielkiej Sowy stanowiące dla rowerzystów idealne połączenie fascynującej jazdy i zapierających dech w piersiach widoków. Podjazd od Sokolca na Kozie Siodło, czy też prowadzący stamtąd szlak na Wielką Sowę, to miejscówki, który każdy rowerzysta z dumą prezentuje na swojej liście przejechanych tras.

Na wschód od Wielkiej Sowy czeka na was kamienista Kalenica, a szukając szybkich i dynamicznych zjazdów koniecznie sprawdźcie sieć singli o charakterze enduro wokół Twierdzy Srebrnogórskiej. Krótko, atrakcyjnie i intensywnie, a do tego widoki, na które z pewnością nie pozostaniecie obojętni. Na terenie Strefy funkcjonują znakomite miejscówki takie jak Bike Arena Parkowa Góra w Mieroszowie oraz Bike Park Walim MTB w Walimiu z najdłuższym rock gardenem w Polsce. Istniejące tam tory rowerowe typu pumptrack stwarzają możliwości trenowania techniki jazdy.