Autostopem i na dziko – najlepszy sposób na odkrycie wyspy wiecznej wiosny

„Logika przeniesie cię z punktu A do Z; wyobraźnia zabierze cię wszędzie.” (Albert Einstein)

Ta myśl przyświecała nam we wrześniu 2023 roku, kiedy to udaliśmy się w dwutygodniowy trekking po Maderze. Podczas podróży poruszaliśmy się wyłącznie pieszo oraz autostopem, a nasz tymczasowy dom stanowił namiot.

Chcieliśmy w ten sposób odkryć Maderę niestandardowo, gdyż najczęstszym środkiem transportu po wyspie jest wynajmowany samochód. Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać naturę samej wyspy i jej kulturę, poprzez noclegi w lesie, rozmowy z kierowcami, którzy bardzo chętnie zabierali spragnionych przygody podróżników. Chcielibyśmy przybliżyć wam ten cudowny zakątek świata, a jednocześnie zachęcić was do podróżowania niskobudżetowego, z plecakiem na plecach i wyciągania kciuka. :)

Marta Florczak: z wykształcenia filolog, z zamiłowania muzyk. Miłośniczka górskich wypadów, pieszych wędrówek i spontanicznych wyjazdów. Chęć odkrywania świata kształtowała się u niej już w wieku szkolnym, choć regularnie podróżować zaczęła dopiero trzy lata temu. W 2020 roku odkryła, jak bliskie są jej wyjazdy niskobudżetowe, jak fantastycznie poruszać się autostopem i poznawać lokalną społeczność dzięki aplikacji Couchsurfing. W 2023 roku brała udział w wyścigu autostopem z Polski do Włoch. W tym samym roku dotarła autostopem na Nordkapp. Jej największe marzenie podróżnicze – wyjazd do Meksyku, a także podróż po Ameryce Południowej. :) Michał Dybowski: jego pierwszą naturę stanowi matematyka, którą zajmuje się zawodowo jako doktorant na Politechnice Warszawskiej. Jego drugie oblicze, to niskobudżetowy podróżnik kochający autostop, rajdy rowerowe i piesze szlaki. Taki sposób podróżowania ułatwia się wyciszyć, wchłonąć naturę i poczuć w pełni kulturę danego miejsca. Hobbystycznie uwielbia uprawiać sport, głównie siatkówkę, a także czyta o ciekawostkach ze świata nauki. Lubi stawiać sobie wyzwania, ostatnio został Zdobywcą Korony Gór Polski, a już czeka na niego Korona Europy. :)