Dziękujemy za przesłanie wszystkich zgłoszeń! Po obradach Jury wyłoniło finałowe trójki w każdej kategorii.

Poniżej przedstawiamy finalistów nagrody „Kryształ Turystyki”.

W kategorii Atrakcja turystyczna

Nowosolski Park Fizyki
Twierdza Srebrna Góra
Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie

W kategorii Produkt regionalny

Likier Karkonoski
Mapa zdrapka „Dolnośląskie do odkrycia”
NaturBonum 100% naturalna pomadka ochronna do ust o zapachu pomarańczy

W kategorii Wydarzenie cykliczne

Barbórka Stara Kopalnia
Mazo Poranki
Rejsy po Odrze z produktami regionalnymi

W kategorii Turystyka społeczna

Akademia Golfa „Golf Dla Każdego”
“Łączą nas góry”

Finaliści wymienieni w kolejności alfabetycznej. Zapraszamy przedstawicieli na rozstrzygnięcie, które odbędzie się na scenie głównej Targów, w dniu 22.03 (piątek) o godz. 11.05.

Targi to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a takich na pewno nie brakuje w branży turystycznej. Od kilku lat we Wrocławiu, na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego przyznajemy Kryształ Turystyki (wcześniej Kryształowe Orły). Również w edycji 2024 przyznamy nagrody w trzech kategoriach:

Produkt regionalny

Produkty charakterystyczne dla danego regionu, wytwarzane rzemieślniczo. Mogą być to zarówno produkty spożywcze jak i inne – np. dekoracyjne.

Atrakcja turystyczna

Miejsce lub usługa o charakterze turystycznym lub z założenia umożliwiające spędzenie czasu wolnego, dostępna dla szerokiego grona odbiorców.

Wydarzenie cykliczne – związane z turystyką lub produktem turystycznym

Wszelkiego typu wydarzenia jedno- bądź wielodniowe, związane z produktem turystycznym, produktami regionalnymi, festiwale podróżnicze, imprezy turystyczne.

Turystyka społeczna

Do tej kategorii można zgłaszać inicjatywy, organizacje oraz miejsca, które rozwijają dostępność turystyki dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Organizując konkurs chcemy zwrócić uwagę branży turystycznej oraz jej odbiorców na ciekawe projekty turystyczne. Często możemy się spotkać z sytuacją, iż pewne miejsca, atrakcje lub wydarzenia nie są promowane wystarczająco, część z nich postrzegana jest jeszcze przez pryzmat dawnych lat, a tymczasem one mocno się zmieniły. Pragniemy też, aby konkurs był swego rodzaju motywacją do działania dla innych oraz nagrodą za włożoną pracę w rozwój turystyki.

Udział w konkursie będzie również szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają od organizatora m.in. stoisko targowe, do wykorzystania podczas następnej edycji targów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 12 marca 2024 roku poprzez formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia mogą przesyłać sami zainteresowani, jak i osoby trzecie zgłaszając inne podmioty lub osoby.

Formularze zgłoszeniowe:

Formularz-Atrakcja-turystyczna

Formularz-produkt-regionalny

Formularz-turystyka-społeczna

Formularz-wydarzenie-cykliczne

Regulamin Konkursu- MTT 2024

Współorganizatorzy: