Ben, Glen i Loch – opowieść o trzech szkockich braciach

Szkocja to kraj niepowtarzalny, w 2017 roku uznany za najpiękniejszy na świecie przez renomowany przewodnik „Rough Guides”. Będziecie mieli okazję przekonać się o tym w trakcie naszego festiwalu podczas prelekcji pt. „Ben, Glen i Loch – opowieść o trzech Szkockich braciach”.

Podczas wystąpienia wraz z Kubą Jankowskim przemierzymy dzikie Highlands, zdobędziemy kilka szczytów, uratujemy wyspę Skye przed klęską żywiołową oraz udamy się na poszukiwania potwora z Loch Ness, czy zasiądziemy na tronie króla Artura w królewskim Edynburgu. Poza ciekawymi historiami z wyprawy możecie spodziewać się sporej dawki informacji praktycznych oraz przybliżenia nieco kultury i historii tego pięknego kraju.

„Wyprawa i kraj, o której opowiem podczas festiwalu to podróż wyśniona, doświadczenie piękna, jakiego nie znałem. Szkocja nie jest, aż tak popularnym kierunkiem, a ja czuję się zobowiązany to zmienić. Serdecznie zapraszam na wspólną podróż po jednym z najdzikszych krajów Europy ”

Kuba Jankowski – przewodnik Beskidzki, lider i organizator wypraw w różne zakątki świata, miłośnik długodystansowych wędrówek, natury i nietuzinkowej przygody. Z podróżami związany od dziecka, w których jego nieodłącznym kompanem jest plecak i namiot, a jego celem są miejsca niedostępne i nieoczywiste. Kuba podczas swoich prelekcji poza opowieściami z podróży skupia się na przekazywaniu praktycznych porad oraz zachęcaniu słuchaczy do turystyki odpowiedzialnej i świadomej.

O podróżach mówi: „Uważam, że najlepsza podróż to ta, której się powierzamy bez próby jej kontrolowania, biorąc wszystko, co ma nam do zaoferowania, czasami nawet wbrew naszym oczekiwaniom”