Turystyczny tydzień to idea wspólnej i wzajemnej promocji w dolnośląskich obiektach i atrakcjach turystycznych. W akcji bierze udział 11 dolnośląskich atrakcji.

Turystyczny tydzień będzie podzielony na dwie części:
1. Tydzień przed MTT Wrocław (22 lutego – 3 marca)
Osoba, która odwiedzi co najmniej 2 miejsca z listy i przedstawi dowody zakupu biletów wstępu otrzyma darmowy wstęp na targi. Bilety wymieniane będą na wejściówki w kasie targowej.
Osoby, które odwiedzą 1 miejsce, otrzymają zniżkę na zakup biletu targowego w wysokości 50%.

2. Tydzień po MTT Wrocław (1 marca – 10 marca)
Osoby, które podczas zakupu biletów wstępu do atrakcji z listy, pokażą bilet z tegorocznej edycji targów otrzymają zniżkę na bilet wstępu.

Lista dolnośląskich atrakcji turystycznych biorących udział w akcji:

Twierdza Srebrna Góra
Movie Gate- podziemia Placu Solnego
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu
Arado -Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze
Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze
Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Zamek Czocha
Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
Podziemne Miasto Osówka
Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu

Partnerem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Arado – Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze
ul. Lubawska 1a, 58-400 Kamienna Góra

Kamienna Góra kiedyś była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego – w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono  między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano   najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej –Arado  234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.   Chcąc poznać genezę otoczenia miasta klauzurą tajności należy cofnąć się do 1943 roku. Nasi przewodnicy opowiadają o tym, co miało znaleźć się w podziemnych kompleksach oraz czego strzegli niemieccy żołnierze? Zabieramy turystów w niezwykła wędrówkę historyczną.

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Gmina Kamieniec Ząbkowicki leży w południowo-wschodniej części Województwa Dolnośląskiego. Granicę południową wyznacza pasmo Gór Złotych, a zachodnią Góry Bardzkie. Główną atrakcją gminy jest neogotycki pałac z XIX w. – letnia rezydencja Marianny Orańskiej, królewny niderlandzkiej będącej jedną z najbardziej niekonwencjonalnych dam XIX wieku.

Kopalnia  Złota  w  Złotym  Stoku

Kopalnia  Złota  w  Złotym  Stoku to jedna z piękniejszych atrakcji w Polsce! Określenie „ dolnośląskie Eldorado „ nie ma w sobie odrobiny przesady .
Bajkowy świat stworzony pod ziemią  i nietuzinkowy sposób oprowadzania wprowadzają turystów w zachwyt i zadowolenie . Podziemny wodospad jedyny w Polsce oraz przejazd pomarańczowym tramwajem to tylko nieliczne atrakcje czekające na turystów w Kopalni Złota.
Kopalnia Złota  to gwarancja dobrej zabawy przez cały rok.
 
Kopalnia Złota
ul. Złota 7
57-250 Złoty Stok
rezerwacja 74 8175 508
biuro 74 8175 574 
www.kopalniazlota.pl

MovieGate – podziemia placu Solnego

Agnieszka Grzybowska
Plac Solny 10a
50-061 Wrocław
 
Tel: 662911003
Mail : biuro@moviegate.pl

MovieGate to jedyna taka atrakcja w Europie! Zobacz oryginalne kostiumy i rekwizyty z największych produkcji Hollywood! Jesteś fanem Harry’ego Pottera? W MovieGate znajdziesz magiczne i oryginalne przedmioty, które uczestniczyły w kreowaniu wyjątkowego uniwersum świata magii i czarodziejstwa Hogwartu. Uwielbiasz “Gwiezdne wojny”, czy  “Gladiatora” albo Jamesa Bonda – przyjdź i zobacz co sprowadziliśmy prosto z tych planów filmowych!

Wszystko to zlokalizowane jest na 536m2 w ponad 50 pomieszczeniach zabytkowego schronu z II wojny światowej, o którego historii opowiadają nasi przewodnicy.

Dzięki nam magia kina przenika się z rzeczywistością. Na koniec zwiedzania, koniecznie zapraszamy aby wziąć udział w Pokazie Szalonego Naukowca, który pomoże Ci poznać tajniki eksperymentów – eksplozje dymu, piany, zamrażanie! Doświadczenia przeprowadzamy przy użyciu ciekłego azotu, który będąc jedną z najzimniejszych substancji wywoła niezapomniane wrażenia. Do zobaczenia w świecie MovieGate!

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Przepięknie odrestaurowany dusznicki młyn papierniczy jest dziś jedną z najcenniejszych pereł architektury regionu. Działające w nim Muzeum Papiernictwa prezentuje dzieje papieru i metody jego wytwarzania. Można tu obejrzeć zabytkowe urządzenia papiernicze, modele maszyn, kolekcje arkuszy ze znakami wodnymi. Najnowsze z wystaw stałych przedstawiają historię polskiego pieniądza papierowego i sztukę papieru.

Zwiedzający muzeum mogą przyjrzeć się ręcznej produkcji papieru, a nawet wykonać własny arkusz, który będzie pamiątką z pobytu w Dusznikach-Zdroju. Czerpanie papieru, będące niegdyś źródłem bogactwa dusznickich papierników, dziś jest doskonałą zabawą, której nie można pominąć podczas podróży po Ziemi Kłodzkiej.

Godziny otwarcia Muzeum:
listopad – kwiecień: wtorek – niedziela 9.00-15.00
maj – sierpień: poniedziałek – sobota 9.00-18.00, niedziela 9.00-15.00
wrzesień – październik: poniedziałek – sobota 9.00-17.00, niedziela 9.00-15.00

Podziemne Miasto Osówka

Kompleks podziemnych sztolni i budowli oraz bunkrów na powierzchni ziemi wybudowany w czasie trwania II Wojny Światowej.  Pracownicy i więźniowie przez bardzo krótki okres wydrążyli prawie 2 km. podziemnych korytarzy. Wybetonowano część korytarzy i wyrobisk, oraz rozpoczęto tworzenie  bunkrów na powierzchni ziemi. Obecnie można to wszystko zobaczyć  podczas wędrówek z przewodnikiem i poznać niesamowitą historię miejsca. Brak oficjalnych dokumentów sprawia, że ciągle mówi się o hipotezach co do przeznaczenia obiektu. Jedni podają informację o kwaterze dla Hitlera inni o podziemnych fabrykach zbrojeniowych i laboratoriach badawczych. Często przewija się wątek ukrytych przed zakończeniem wojny przez Niemców  dokumentów i skarbów. Te wszystkie elementy przyciągają rzesze turystów chcących odkryć tajemnice podziemnego miasta.

Podziemia znajdują się w Sierpnicy przy ulicy Świerkowej 29d.

Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu

Podziemna trasa turystyczna to półkilometrowy odcinek, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra.

Trasa przebiega wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Podczas zwiedzania turyści poznają m.in. tajemnice książańskich podziemi, teorie o celu ich powstania oraz tragiczną historię więźniów, których rękami te tunele zostały wydrążone.

Zejdź do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobacz co było skrywane przez ponad 70 lat.

Twierdza Srebrna Góra

ul. Kręta 4 57-215 Srebrna Góra
tel.: 74 818 00 99, 74 660 46 1
www.forty.pl
e-mail: biuro@forty.pl
e-mail: info@forty.pl

Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali militarnego 
dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji 
Dolnego Śląska. Podczas pobytu odwiedzający goście mają możliwość 
spotkania się z przewodnikiem, przebranym w mundur żołnierza pruskiego, 
który przedstawia historię i ciekawostki Twierdzy.

Ten wyjątkowy, pięknie zlokalizowany obiekt już od końca września 2018 
r. zaprasza do zobaczenia zupełnie nowej ekspozycji i trasy zwiedzania. 
Nowa trasa ukazuje podziemne ujęcia wody wraz ze studnią (53m głębokości  wykute w skale) i mechanizmem poboru, uznawanym za jeden z największych  kunsztów wodnych Europy,  podziemny most zwodzony, przejście przez  najgłębszą fosę w Polsce (29 m wysokości) oraz urzekające ruiny  częściowo wysadzonego 1879 r. lazaretu. Dorośli, dzieci oraz młodzież  mogą poznać cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony  twierdzy wraz z pokazem repliki największego na Śląsku działa. Wszystkie  atrakcje przygotowano tak by nie zmęczyć i zanudzić odbiorców, wręcz  przeciwnie by pozwolić na przeniesienie się w czasy XVIII wiecznego  funkcjonowania górskiej fortecy.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia stanowi największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski. Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w KWK „Julia”, każdy ze zwiedzających może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika.

W strukturach obiektu działają: Muzeum Przemysłu i Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej, Galeria Sztuki Współczesnej i Kawiarnia Sztygarówka.

Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze

Chełmońskiego 3 , 58-508 Jelenia Góra

Podziemia Time Gates to jedyne miejsce gdzie będziesz mógł podróżować w czasie i przestrzeni, bo dla nas czas to pojęcie względne! Wybierz się z nami w 300-letnią podróż w głąb przeszłości i przyszłości DOLNEGO ŚLĄSKA i KARKONOSZY. Dowiedz się co Polscy profesorowie Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski w 1883 roku ukryli w naczyniach Dewara. Czy gromy pioruna tworzą dźwięki nieskończoności? Na to pytanie odpowie Ci największa w Polsce cewka Tesli, a MILION VOLT sprawi, że przeniesiesz się w czasie i przestrzeni. Poznaj Wędrowców i wspólnie z nimi odbądź fascynująca podróż po podziemnym królestwie Ducha Gór, Liczyrzepy oraz strażnika legend Karkonoszy.

Zamek Czocha

59-820 Leśna
www.zamekczocha.com
mail: zamekczocha@amwhotele.pl
tel. 757211553
kom. 693080769

Miłośników historii zapraszamy do Zamku Czocha w Suchej. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. W roku 2012 Zamek Czocha został wyróżniony przez miesięcznik National Geographic Traveler jako jeden z „7 nowych cudów Polski”. Zamek Czocha to dobre miejsce na spędzenie romantycznego weekendu z bliską osobą. Tym z Państwa, którzy cenią dreszczyk emocji proponujemy nocne zwiedzanie Zamku. Historie, które Państwo usłyszą z pewnością zmrożą krew w żyłach…
Atrakcje:

  • dzienne i nocne zwiedzanie Zamku, Sal Tortur i Gabinetu Osobliwości
  • rejs stateczkiem po jeziorze
  • degustacje miodów pitnych w Winiarni Zamkowej
  • imprezy plenerowe
  • sauna, siłownia

Odwiedź Kolejkowo i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!

W Kolejkowie zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późno-klasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, Dworzec Brochów, elektrociepłownia z Wrocławia przy ul. Łowieckiej, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Aktualnie w Kolejkowie znajduję się 335m2 makiet, a na nich 510m torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 215 samochodów, 242 budynki, 3437 figurek ludzi i zwierząt.

Kolejkowo Wrocław, pl. Orląt Lwowskich 20B, 53-605 Wrocław, tel. 880 008 004

Czynne codziennie, 365 dni w roku od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów:

normalny: 20zł ( normalnie 23 zł)

ulgowy: 15zł (normalnie 17 zł)

(Ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.)

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzca w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”, to podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór.
W Karkonoskich Tajemnicach można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Na gości czeka 12 opowieści m.in. historia zasiedlających Karkonosze zielarzy, poszukiwaczy minerałów i bogactw naturalnych – Walończyków, dawnych hutników szkła czy legendy związane z Władcą Karkonoszy – Duchem Gór.
Odwiedzający stworzą Ducha Gór przy pomocy aplikacji na dotykowym monitorze, odkryją kamień filozoficzny, zagrają na harfie z niewidzialnymi strunami, rozpędzą burzowe chmury i staną za starem maszyny do poszukiwania korzenia mandragory.
Multimedialny i interaktywny charakter ekspozycji powoduje, że odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę.

Ogólne informacje:

Czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.
Adres:
ul. Adama Mickiewicza 1a
58-540 Karpacz

tel. 75 76 19 999

ceny biletów – od tych cen obowiązuje rabat 10%
bilet normalny 19 zł,
bilet ulgowy 15 zł.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław