Poznaj Dolny Śląsk!

Zwiedzaj Dolny Śląsk, zbierz pieczątki  i wymień je na bilet targowy. A po targach, z biletem targowym odwiedź wybrane miejsca taniej!

Jak wziąć udział w akcji?:

1. Od 21 stycznia do 1 marca:

Odwiedź co najmniej 3 miejsca z listy, zdobądź pieczątki i wymień je na darmowy wstęp na targi.*

Jeśli odwiedzisz tylko dwa miejsca, to będziesz mógł kupić bilet targowy w cenie biletu ulgowego. *

2. Od 28 lutego do 31 marca:

Odwiedź atrakcje biorące udział w akcji, podczas zakupu biletu pokaż tegoroczny bilet targowy, a otrzymasz specjalną zniżkę lub gratisy!

W akcji Poznaj Dolny Śląsk bierze udział 11 dolnośląskich atrakcji:

Twierdza Srebrna Góra (zniżka 50% na bilet normalny i ulgowy)

Zapraszamy do Srebrnej Góry aby poznać największą górską twierdzę
Europy. Ten wyjątkowy zabytek architektury militarnej powstał w latach
1765-1777. Fortyfikacja o statusie Pomnika Historii i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Niepowtarzalna ze względu na
historię, położenie, kształt i przygotowaną ofertę turystyczną.Czy służba w armii pruskiej była karą czy wyróżnieniem? Co oznaczał pruski dryl? Jakie stosowano kary cielesne? Dzięki regularnie rozwijanej ekspozycji zobaczysz i poznasz odpowiedzi na te pytania. Dla miłośników militariów ciekawym
punktem jest prezentowana artyleria forteczna m.in. armaty 12 funtowe,
moździerze, haubica, karabiny skałkowe, kule armatnie, pociski, bomby,
granaty.

MovieGate – Podziemia placu Solnego we Wrocławiu (zniżka 50%)

To jedyna taka atrakcja w Europie! Zobacz oryginalne kostiumy i rekwizyty z największych produkcji Hollywood! Jesteś fanem Harry’ego Pottera? W MovieGate znajdziesz magiczne i oryginalne przedmioty, które uczestniczyły w kreowaniu wyjątkowego uniwersum świata magii i czarodziejstwa Hogwartu. Uwielbiasz “Gwiezdne wojny”, czy  “Gladiatora” albo Jamesa Bonda – przyjdź i zobacz co sprowadziliśmy prosto z tych planów filmowych!

Wszystko to zlokalizowane jest na 536m2 w ponad 50 pomieszczeniach zabytkowego schronu z II wojny światowej, o którego historii opowiadają nasi przewodnicy.

Dzięki nam magia kina przenika się z rzeczywistością.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju (zniżka 40%)

Przepięknie odrestaurowany dusznicki młyn papierniczy jest dziś jedną z najcenniejszych pereł architektury regionu. Działające w nim Muzeum Papiernictwa prezentuje dzieje papieru i metody jego wytwarzania. Można tu obejrzeć zabytkowe urządzenia papiernicze, modele maszyn, kolekcje arkuszy ze znakami wodnymi. Najnowsze z wystaw stałych przedstawiają historię polskiego pieniądza papierowego i sztukę papieru. 

Zwiedzający muzeum mogą przyjrzeć się ręcznej produkcji papieru, a nawet wykonać własny arkusz, który będzie pamiątką z pobytu w Dusznikach-Zdroju. Czerpanie papieru, będące niegdyś źródłem bogactwa dusznickich papierników, dziś jest doskonałą zabawą, której nie można pominąć podczas podróży po Ziemi Kłodzkiej.

Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (bilet normalny w cenie ulgowego)

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia stanowi największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski. Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w KWK „Julia”, każdy ze zwiedzających może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika. 

W strukturach obiektu działają: Muzeum Przemysłu i Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej, Galeria Sztuki Współczesnej i Kawiarnia Sztygarówka. 

Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze (zniżka 40%)

Kamienna Góra kiedyś była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego – w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej –Arado 234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555. Chcąc poznać genezę otoczenia miasta klauzurą tajności należy cofnąć się do 1943 roku. Nasi przewodnicy opowiadają o tym, co miało znaleźć się w podziemnych kompleksach oraz czego strzegli niemieccy żołnierze? Zabieramy turystów w niezwykła wędrówkę historyczną.

Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze (zniżka 50%)

Podziemia Time Gates to jedyne miejsce gdzie będziesz mógł podróżować w czasie i przestrzeni, bo dla nas czas to pojęcie względne! Wybierz się z nami w 300-letnią podróż w głąb przeszłości i przyszłości DOLNEGO ŚLĄSKA i KARKONOSZY. Dowiedz się co Polscy profesorowie Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski w 1883 roku ukryli w naczyniach Dewara. Czy gromy pioruna tworzą dźwięki nieskończoności? Na to pytanie odpowie Ci największa w Polsce cewka Tesli, a MILION VOLT sprawi, że przeniesiesz się w czasie i przestrzeni. Poznaj Wędrowców i wspólnie z nimi odbądź fascynująca podróż po podziemnym królestwie Ducha Gór, Liczyrzepy oraz strażnika legend Karkonoszy.

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie (bilet normalny 10zł, ulgowy 8zł)

Młyn Hilberta jest największym zachowanym zabytkowym młynem zbożowym w Polsce. O jego wyjątkowość stanowi kompletny, oryginalny i sprawny ciąg technologiczny do produkcji kasz, mąk i otrębów z lat 30-tych XX wieku. Po ostatnim mieleniu mąki, które miało miejsce w listopadzie 2016 r. rozpoczęto konserwację urządzeń z zachowaniem możliwości ich ponownego rozruchu. Młyn udostępniony jest dla zwiedzających. 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku (do biletu na zwiedzanie kopalni,  bilet do Sztolni Orchowej gratis)

To jedna z piękniejszych atrakcji w Polsce! Określenie „ dolnośląskie Eldorado „ nie ma w sobie odrobiny przesady .

Bajkowy świat stworzony pod ziemią  i nietuzinkowy sposób oprowadzania wprowadzają turystów w zachwyt i zadowolenie . Podziemny wodospad jedyny w Polsce oraz przejazd pomarańczowym tramwajem to tylko nieliczne atrakcje czekające na turystów w Kopalni Złota.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (zniżka 10%)

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku znajduje się na terenie zespołu d. parowozowni w Jaworzynie Śląskiej. Obiekt wzniesiony został w latach 1908 – 1909 w związku z nacjonalizacją kolei niemieckich i rozbudową ich potencjału przewozowego. Zespół tworzy 19-stanowiskowa parowozownia wachlarzowa z obrotnicą oraz zasieki węglowe wyposażone w dźwigi umożliwiające nawęglanie lokomotyw, żurawie wodne zapewniające zaopatrzenie w wodę i wszystkie pozostałe, niezbędne do funkcjonowania parowozowni, urządzenia.

Świat Kolejek w Karpaczu (zniżka 15%)

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca pełnego niesamowitej rozrywki dla całej rodziny. Świat Kolejek to atrakcja, w której można zobaczyć nie tylko miniaturowy Świat ale także spotkać bohaterów ze znanych bajek i filmów. 

Stacja rodzinnej rozrywki to miejsce, w którym wraz z całą rodziną znajdziemy dobrą zabawę, bez względu na kapryśną górską pogodę.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu (zniżka 15%)

…a co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje. 

Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie… 

Multimedialne Muzeum Karkonoszy to zupełnie nowe spojrzenie na edukację. Tworząc to niesamowite miejsce zależało nam, aby wiedza, którą chcemy przekazać była nie tylko łatwa w odbiorze ale przede wszystkim była niezapomnianą przygodą. Wyjątkowa Machina Wszech Czasu zabierze Was –  Drodzy Podróżnicy w fantastyczną wyprawę przez miliony lat dziejów Karkonoszy …

Partnerem akcji jest Dolny Śląsk.

Ze zniżki na bilet wstępu do wymienionych atrakcji można skorzystać tylko raz w danym obiekcie.
*Przy zakupie biletów rodzinnych każdy członek rodziny zbiera oddzielnie pieczątki.