Zapraszamy na spotkania z naszymi gośćmi specjalnymi! Porócz prelekcji, zapraszamy do spotkań indywidualnych.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska National Geographic oraz Wydawnictwa Burda Książki, na którym będą mogli Państwo zakupić książki z autografem m.in.
Pani Moniki Witkowskiej ( sobota 24.02)
Pana Jakuba Porady ( sobota 24.02)
Pana Grzegorza Kapli ( niedziela 25.02)
Pani Katarzyny Gubały ( niedziela 25.02)
Pani Joanny Lamparskiej ( niedziela 25.02)
Ponadto będzie dostępnych mnóstwo ciekawych tytułów i wiele nowości.
Wszystkie książki będą dostępne z rabatem 30%.

Księgarnia Podróżnika oraz Wydawnictwo Plan, zapraszają serdecznie na swoje stoisko podczas targów. Na stoisku w poszczególne dni będzie można kupić książki o tematyce podróżniczej oraz mapy, a także spotkać się z autorami i zakupić książki z autografem:
Pani Anny Boreckiej( sobota 24.02 oraz niedziela 25.02),
Pani Joanny Lamparskiej ( sobota 24.02)
Pana Adama Kwaśnego ( sobota 24.02 oraz niedziela 25.02).
Gościem Księgarni i Wydawnictwa przez trzy dni będzie Pan Włodzimierz Ranoszek, przewodnik i pasjonat turystki. Przewidziane są również atrakcyjne rabaty.

Wydawnictwo Bezdroża przygotowało dla Państwa specjalną zniżkę 20% na zakup książek podczas targów MTT Wrocław. Chcemy, by nasze książki, pisane przez pasjonatów, zarażały wędrówką w poszukiwaniu nowych, nieznanych miejsc i pomagały w odkrywaniu szlaków niewydeptanych jeszcze przez turystów. Na stoisku Bezdroży będzie można spotkać takich autorów jak:

Aleksander Doba - (sobota, niedziela)
Beata i Paweł Pomykalscy ( sobota 24.02)
Dagmara Bożek- Andryszczak i Piotr Andryszczak ( sobota 24.02)

Aleksander Doba

doba
Aleksander Doba

Aleksander Doba to najbardziej znany kajakarz w Polsce. Jego osiągnięcia znane są na całym świecie. Jako pierwszy przepłyną Atlantyk kajakiem, a w ubiegłym roku powtórzył to osiągnięcie w drugą stronę (z USA do Europy). W 2015 roku został uznany człowiekiem roku National Geographic.

Pan Olek na targach we Wrocławiu pojawi się już po raz trzeci. Tym razem będzie gościem przez 2 dni – sobotę i niedzielę.

Jakub Porada

Jakub Porada – Pokaż nam świat

Krótkie wypady za małą kasę z gwarancją wielkich przeżyć.

Myślisz o urlopie? Wykorzystuj weekendy i każdy wolny dzień. Podpowiem ci, jak to zrobić. Barcelona, Brighton czy Liverpool?

A może morawska toskania albo węgierska puszta? Wystarczy poszukać w sieci biletów albo usiąść za kółkiem. Każdy sposób jest dobry, by poznać nowe miejsca i ludzi.

Monika Witkowska

Góry z duszą. Pasja i przygoda

Góry z duszą to pozycja uniwersalna: zarówno dla tych, którzy po górach chodzą, albo nawet się w nich wspinają, jak i tych, których górskie zainteresowania ograniczają się tylko do książek. Na treść poszczególnych rozdziałów składają się relacje z wypraw autorki, uzupełnione wieloma ciekawostkami, legendami, informacjami przyrodniczymi, historycznymi, etnograficznymi, a ponadto radami praktycznymi dla tych, którzy opisane góry też może zapragną zdobyć. To już drugi tom serii Gór z duszą, ale jeśli ktoś nie zna pierwszego, to nie szkodzi – kolejność czytania jest dowolna!

Grzegorz Kapla

kapla
Grzegorz Kapla

Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem

Gruzini nie lubią stać w kolejkach, więc usiedli pod drzewem i odszpuntowali beczułkę wina. A kiedy nadszedł wieczór, Wszechmocny przysiadł się do nich bo poznał, że to było dobre wino. Posłuchał gruzińskich opowieści, popróbował baraniny i posmutniał, bo pojął że bardzo ich polubił, tymczasem nie został mu już ani jeden dobry kawałek świata. A potem westchnął i dał im ten, który stworzył dla samego siebie. Najpiękniejszy kraj świata. Gruzja jest taka po dziś dzień. Niespieszna, rozgadana i choć nękają ją kataklizmy i wojny, to wie, że przeminą i ma w sobie święty spokój.

Jerzy Górski

Jerzy Górski to mistrz świata w podwójnym Ironmanie – jednych z najcięższych zawodów thriatlonowych na świecie. Z urodzenia jest Dolnoślązakiem, pochodzi z Głogowa.

Jednak historia Pana Jerzego nie jest typowa. Zanim osiągnął niesamowite sukcesy sportowe, poprzedzał burzliwy okres z narkotykami w tle. Po kilku latach walki, stał się tym, kim jest teraz.

Szymon Radzimierski

Szymon Radzimierski – Etiopia. U stóp góry ognia

Prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki!

Kręci cię nocna wspinaczka do krateru rozżarzonej lawy? Chcesz wiedzieć, co się czuje, gdy dzikie hieny jedzą ci z ręki albo hipopotam niemal wywraca łódź, którą płyniesz? A może masz ochotę poznać tajemniczych Mursich, pijących krew, czy nieustraszonych Hamerów skaczących po grzbietach byków? Dobrze trafiłeś! Przed nami jeszcze noc w bazie wojskowej na słonej pustyni, gigantyczny pyton w śmiertelnym uścisku z serwalem, groźne krokodyle i tysiąc innych przeżyć. Strasznych, śmiesznych i szokujących.

Jakub Porada: Podróże na poziomie

Zwiedzanie to nie tylko poznawanie nowych miejsc. To także okazja do nieustannego rozwoju, począwszy od nauki języków do czytania jednej książki dziennie. Jak nieustannie inspirować się podróżami i korzystać w życiu z wiedzy w nich zawartej. Dowiesz się tego na prelekcji Jakuba Porady.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław