Festiwal Podróżników

3 dni prelekcji, pokazów zdjeć i filmów

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW  - Sala Prasowa 

 

piątek, 04.03.2022

 

11:00 - 11:50 W podróży jak w szkole - Fundacja Polska Górom! Piotr Czyszpak 

12:00 - 12:50 Macedonia Północna - kraj słońca - David Trajkovski, Przewodnicy bez granic

13:00 - 14:00 Szlakiem w nieznane - Szymon Warsz

14:15 - 15:15 Jak smakuje Sycylia i wygląda codzienność na Wyspie Słońca? - Pizza girl patrol 

15:30 - 16:30 Patagonia - z plecakiem pod wiatr - Anna Szyszka 

 

Sobota, 05.03.2022

 

10:30 - 11:20 Dwa oblicza lodowej wyspy - Dawid Doliński, Klub Podróżników BIT

11:35 - 12:25 Od poziomu morza: Jak zostałem Yetim - Marcin Yeti Tomaszewski 

12:40 - 13:30 Kross The Record 2020 - rowerem na 6000 m (Chile) - Marcin Jakub Korzonek

13:45 - 14:35 Indie- inny sposób umierania - Aleksandra Dynaś 

14:50 - 15:40 Zawód: fotograf górski - Karol Nienartowicz

15:55 - 16:45 Poranek świata na Bali -  Adam Nitka, Przewodnicy bez Granic 

17:00 - 17:50 Obietnica Tiaki: Nowa Zelandia i wyspy Pacyfiku - Tomasz Gorazdowski

 

Niedziela, 06.03.2022

 

10:30 - 11:20 Barwy szczęścia, czyli polskim szlakiem z Panem Szpakiem - Piotr Czyszpak

11:35 - 12:25 Niemal rok w Arktyce z psem - Dzika Droga

12:40 - 13:30 4 lata auto- i jachto-stopowej podróży z psem i ze skupieniem na ekologiczne problemy świata, czyli Podróże z Pazurem - Podróże z Pazurem

13:45 - 14:35 Podróże do Azji przed końcem świata - Grzegorz Kapla 

14:50 - 15:40 Zimowy Nowy Jork - Odkryj Amerykę

David Trajkovski – Przewodnicy bez granic: Macedonia Północna – kraj słońca

Słońce, jako symbol nieskończoności, jest symbolem Macedonii. Słońce świeci ponad dwieście osiemdziesiąt dni w ciągu roku. Dlatego w Europie uważają Macedonię za krainę słońca i ojczyzną ludzi pełnych pozytywnej energii. Macedonia jest krainą wielu atrakcyjnych skarbów przyrody i zaskakujących atrakcji turystycznych, dzięki czemu z roku na rok przybywa tutaj coraz więcej turystów.

Dawid Doliński, Klub Podróżników BIT: Dwa oblicza lodowej wyspy

 

W sobotę będzie gościć u nas Dawid Doliński, członek Klubu Podróżników BIT, który wyjątkowo umiłował sobie Islandię. W 9 dni pokonał blisko 3000 km tego kraju, w dwie pory roku, doświadczają wszystkich uroków Lodowej Wyspy od schwytania zorzy polarnej, po przemierzanie kilometrów podczas ekstremalnych zamieci śnieżnych.

Anna Szyszka: Patagonia – z plecakiem pod wiatr

 

Anna Szyszka – fotografka z potrzeby serca i potrzeby kontaktu z ludźmi. Jedyny kobiecy pierwiastek w jej męskim domu. Żona jednego męża, z którym w podróż poślubną przeszli Camino Primitivo i mama trzech synów, którzy uczą ją zachwycać się małymi rzeczami. Wspięła się na Mont Blanc, a teraz na co dzień wspina się na szczyty macierzyńskiej cierpliwości.

Odkryj Amerykę: Zimowy Nowy Jork

 

Śnieżyca w Nowym Jorku to wyjątkowe doświadczenie. Miasto, które słynie z pośpiechu, hałasu i chaosu na ulicach nagle wydaje się puste. Zamknięte są sklepy, restauracje, a dworzec Grand Central Terminal wydaje się wymarły.

Piotr Czyszpak: W podróży jak w szkole

 
Podczas prelekcji Piotr Czyszpak opowie o wartościach płynących z podróżowania i spotkań na szlaku.
Odpowie na pytania jak przygotować się do podróży, niezależnie czy jest to podróż w najdalsze zakątki świata, czy wędrówka w polskie góry. Każdy poruszany aspekt jest porównywany do przedmiotu szkolnego, dlatego forma jest łatwo przyswajalna przez młodzież.
 
 

Karol Nienartowicz – Zawód: fotograf górski

 

Karol Nienartowicz – Podróżuje i fotografuje w górach od 2003 roku. Odwiedził z aparatem ponad 45 krajów na 4 kontynentach. Fotografował miedzy innymi w Górach Skandynawskich i górach Islandii, Alpach, Karpatach, Górach Dynarskich w Albanii i Czarnogórze, górach Grecji, Bułgarii i Macedonii, a także w szkockich Grampianach i Górach Kaledońskich.

Marcin Yeti Tomaszewski: Od poziomu morza. Jak zostałem Yetim.

 
Yeti, czyli Marcin Tomaszewski to jeden z najlepszych alpinistów swojego pokolenia, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia we wspinaczce wertykalnej, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej i bajkopisarz, fotograf, twórca kolekcji biżuterii alpinistycznej oraz projektant odzieży. Z wykształcenia geodeta. Autor książki „Tato” i podręcznika „#wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych”.

Aleksandra Dynaś: Indie- inny sposób umierania

 

Śmierć od zawsze była tematem tabu. Ludzie nie chcą o niej rozmawiać, starają się jej uniknąć i przede wszystkim… się jej boja. Jednak w hinduizmie kwestia śmierci postrzegana jest nieco inaczej niż w pozostałych wyznaniach. Przede wszystkim ludzkie życie nie jest od niej zależne. Hindusi wierzą w reinkarnację. 

Dzika Droga: Niemal rok w Arktyce z psem

 

Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Opowieść o historii niemożliwej – gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru walcząc z lodowym wiatrem smagającym twarze.

Szymon Warsz: Szlakiem w nieznane

 
 
Już 4 marca będziemy mogli wspólnie przenieść się na sam wierzchołek szwajcarskiego Matterhorna❗
O przygotowaniach, aklimatyzacji, nieprzewidzianym noclegu w skałach na wysokości 3400m i wejściu na najpiękniejszą górę Ziemi opowie jeden z najmłodszych polskich zdobywców Matterhorna – Szymon Warsz.

Przewodnicy bez Granic – Adam Nitka: Poranek świata na Bali

 

Jest pewien magnetyzm w tym miejscu, który przyciąga ludzi z całego świata. Opowieść o niewielkiej egzotycznej wyspie należącej do olbrzymiego archipelagu Indonezji. Enklawa hinduizmu, bajkowe krajobrazy i wspaniali ludzie. Jak wygląda codzienne życie na wyspie? Jak zwiedzać Bali i najciekawsze wyspy Indonezji? Tego dowiecie się podczas prelekcji Adama!

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław