3 dni pełne wrażeń, 228 wystawców z 14 krajów, Festiwal Podróżników “Swoją drogą”, Festiwal Kulinarny, goście specjalni, dziesiątki prelekcji podróżniczych oraz warsztatów, niesamowite atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami i aż 10700 odwiedzających! Tak podsumować można 14. edycję Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego, która w dniach 3-5 marca odbyła się na Tarczyński Arena Wrocław.

Ubiegły weekend udowodnił, że turystyka wraca do pełnej formy. A my cieszymy się, że w ciągu trzech dni mogliśmy się do tego przyczynić i zabrać odwiedzających w niesamowitą podróż dookoła świata, podczas której zaprezentowaliśmy nie tylko rejony znane i lubiane, ale również miejsca nieodkryte i te poza szlakiem. Podróże bowiem to nie tylko niezwykłe krajobrazy i piękne widoki, ale przede wszystkim poznawanie innych kultur oraz smaków. I tego trzymamy się od pierwszej edycji wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Nie inaczej było tym razem!

Cieszą bardzo pozytywne opinie wystawców. Wielu z nich podkreślało trafioną formułę naszej imprezy targowej oraz ogromną frekwencję i zainteresowanie odwiedzających. To jasny sygnał, że taki imprezy są potrzebne. To motywuje do dalszej pracy!

W ramach Festiwalu Podróżników “Swoją drogą” odbyło się 18 prezentacji. Wśród prelegentów pojawili się goście specjalni: Jakub Porada, Joanna Lamparska i Piotr Trybalski oraz blogerzy z Ready for Boarding. Udaliśmy się do USA, na Azory, do Chorwacji oraz na Kubę, wspólnie zwiedziliśmy Jordanię, Hawaje, Patagonię oraz Islandię, nie zapomnieliśmy również o Polsce.

Jak co roku popularnością cieszył się Festiwal Kulinarny, gdzie zaprezentowaliśmy kuchnie świata. Udaliśmy się na Bałkany oraz Węgry, próbowaliśmy dań typowych dla Dolnego Śląska. A w strefie z produktami regionalnymi królowały naturalne miody, turecka chałwa, zioła, greckie oliwy i oliwki oraz portugalskie słodycze. Znani kucharze prezentowali swoje zdolności na żywo przygotowując dania góralskie czy roślinne.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego zostały tłumnie odwiedzone przez rodziny z dziećmi. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty edukacyjne, plastyczne, geologiczne i laboratoryjne. Również w tym roku nie zabrakło gier targowych, w których udział wzięła rekordowa liczba osób.

Podczas targów tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs „Kryształy Turystyki”, w którym nagrodzono: Podziemne Miasto Osówka, jako atrakcję turystyczną, miód rzepakowy z głogiem i klonem w kategorii produkt regionalny, Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu jako wydarzenie cykliczne oraz Fundację Polska Górom! za projekt “Zmieć Śmieć” w kategorii aktywności turystycznej zwiększającej świadomość ekologiczną.

  1. edycja Targów Turystyki i czasu wolnego już za nami. Do zobaczenia za rok! 

 

Podsumowanie dla wystawców – plik pdf

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław