Pierwszą podróż odbyła w wieku dwóch lat, jak przypuszczacie niewiele z niej pamięta poza tureckimi smakołykami, którymi ciągle częstowali ją ciekawi blond dziecka przechodnie. Do Turcji wróciła jeszcze 12 razy.

Kolejne kraje odwiedzała wydając swoje ostatnie kieszonkowe, zarabiając przy roznoszeniu towaru w sklepie, jako kelnerka czy sprzątając biura. Podczas podróży spała w parku, na dworcach, lotniskach, opuszczonych domach i wśród lokalnych ludzi i to właśnie o nich będzie ta historia.

Paulina Graczyk – nauczyciel akademicki we Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych. Absolwentka Budapest Business School na Węgrzech oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoją pracę doktorską pisze o dziedzictwie kulinarnym jako czynniku zrównoważonego rozwoju regionu. Jest założycielką fundacji charytatywnej, która od 4 lat prowadzi szkołę w Ghanie, wspiera edukację dzieci oraz skupia się wokół rozwoju odnawialnych źródeł energii. Zwiedziła ponad 65 krajów i ciągle chce więcej.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław