Fotograficzno – podróżnicze tips&tricks, czyli kompendium wiedzy, kryjącej się na zapleczy dobrej fotografii. Jak się przygotować, jak i gdzie szukać tematów, jak wybierać miejscówki, kiedy i jak do nich dotrzeć? Gdzie szukać inspiracji? A sprzęt? Aparat, obiektyw, akcesoria? Plecak czy torba? Jak sobie poradzić w gąszczu możliwości i marketingowych haczyków? To będzie bardzo praktyczny warsztat, w czasie którego opowiem o tym wszystkim, czego nie widać na zdjęciach, a ma ogromny wpływ na fotografowanie w podróży.

Piotr Trybalski – fotograf, podróżnik i pisarz, prowadzi „Akademię Fotografa w Podróży”. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Urban Street Photo, Siena Photo Awards, Grand Press Photo, konkursie fotograficznym National Geographic.

Jest autorem książek reporterskich, m.in. „Fotograf w podróży”, „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był Everest…”, publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze, Outdoorze, Na Szczycie.

W ramach „Akademii Fotografa w Podróży”, od kilkunastu lat prowadzi warsztaty reporterskie, street photo, krajobrazowe, fotografowania podróży w Polsce i za granicą – https://FotografwPodrozy.pl

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław