Jak zrobić zdjęcia krajobrazowe, które budzą emocje? A portrety? Jak pokazać piękno, ale i włączyć w to swój własny, osobisty talent i umiejętność obserwacji. Jak tworzyć fotografie o harmonijnej kompozycji, ale i te, które swoją energią wprowadzają niepokój?

Nie ważne, czy fotografujecie telefonem komórkowym czy profesjonalnym aparatem, Piotr Trybalski przekaże Wam wiedzę, którą powinien posiąść każdy, kto chce robić świetne zdjęcia w podróży.

Piotr pokaże i omówi fotografie z Nepalu i Mali, z Wietnamu i Kuby, z Islandii, USA, Argentyny i Chile, w końcu z Czech i z Polski. W czasie warsztatu poznacie kulisy pracy fotografa – podróżnika. Zdradzi Wam tajniki kompozycji, ale i socjotechniki: jak zrobić świetne zdjęcia spotkanych w czasie podróży osób. Opowie jak rozmawiać, jak przekonać by pozował, jak zapisać na zdjęciu charakter osoby. Pokaże jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów. To będzie kompendium wiedzy i praktyczne sposoby by Wasza wiedza fotograficzna osiągnęła wyższy poziom.

Piotr Trybalski – fotograf, podróżnik i pisarz, prowadzi „Akademię Fotografa w Podróży”. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Urban Street Photo, Siena Photo Awards, Grand Press Photo, konkursie fotograficznym National Geographic.

Jest autorem książek reporterskich, m.in. „Fotograf w podróży”, „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był Everest…”, publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze, Outdoorze, Na Szczycie.

W ramach „Akademii Fotografa w Podróży”, od kilkunastu lat prowadzi warsztaty reporterskie, street photo, krajobrazowe, fotografowania podróży w Polsce i za granicą – https://FotografwPodrozy.pl

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław