Hawana, opierająca się huraganom, pirackim rajdom i uderzeniom oceanu, rozbudza wyobraźnię. Nazywana miastem światła i ruin, za każdym razem wita uderzeniami gorąca, słodkim zapachem palonej ropy, zgiełkiem jazzu i głośnej ulicy. Wędrówka przez Hawanę jest ekscytująca, podobnie jak jej dzieje i sekrety.

PIĘKNY MAMY DZIEŃ W HAWANIE – to najnowszy pokaz Adama Kwaśnego, nawiązujący do powieści o takim samym tytule, która ukazała się nakładem wydawnictwa solecki & la compañía.

Adam Kwaśny – pisarz, podróżnik i scenarzysta. Od 19 lat wędruje po Kubie, gdzie znalazł swoją drugą ojczyznę. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana organizującego autorskie wyprawy na Kubę. Autor powieści Potrawy” (1991 Wydawnictwo Platan, 2000 Oficyna Literacka), oraz zbioru „Trzy dramaty średniowieczne” (2004, Słowo/obraz terytoria). „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela” (2017, Wydawnictwo La Compañía), „Piękny mamy dzień w Hawanie” (2022 Wydawnictwo solecki & la compañía). Współautor książki „Religia, historia i przyszłość w kulturze afrokaraibskiej” (2022 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego). Pomysłodawca i współtwórca spektaklu „Cantigas de Santa Maria” z Maciejem Maleńczukiem w roli głównej. Publikował m.in w Kontynentach, Zwierciadle, Poznaj Świat. Jest członkiem Unii Literackiej i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Więcej informacji:

www.escuba.pl 

www.lacompania.pl

www.facebook.com/adam.kwasny.1

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław