W imieniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego zapraszamy na niesamowitą podróż po regionie  podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego – tym razem na interaktywnym ekranie parowym.

W tym roku zapewniamy wyjątkową atrakcję – dostęp do interaktywnych filmów, która reprezentowały region w Pawilonie Polskim na targach Expo 2020 w Dubaju w ramach obchodów Tygodnia Dolnośląskiego. Filmy promocyjno-edukacyjne o Dolnym Śląsku wyświetlane będą na opatentowanym przez Polaków urządzeniu Leia Display System, ukazującym obraz w powietrzu, dzięki rozwiązaniom z dziedziny aerodynamiki i informatyki, pozwalającym na projekcję treści i wchodzenie z nią w interakcję. Strumienie prawie niewidocznej pary tworzą nośnik dla obrazu, a ich prosta struktura umożliwia wyświetlanie obrazu wysokiej jakości.

Podczas wystawy prezentowane będą dwie kreacje: jedna (wyświetlana wcześniej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu) ukazująca bogactwo regionu, jego zasoby: m.in. zabytki, uzdrowiska, parki narodowe, ale także możliwości i potencjał gospodarczy Dolnego Śląska.  

Druga kreacja pod hasłem „Woda. Sztuka. Tajemnica” promuje Polskę i region Dolnego Śląska podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju. Ukazuje ona potencjał regionu, poprzez poruszenie tematyki wody. Na specjalnie zaprojektowanej projekcji prezentowane są m.in. Stawy Milickie, Hydropolis, treści edukacyjne (przekazujące, m.in. wiedzę na temat ekologii i tak ważnego dziś tematu oszczędzania wody) oraz najciekawsze tematyczne filmy promocyjne Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy na prezentację dostępną na parterze (poziom zero, Tarczyński Arena).

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław