Słońce, jako symbol nieskończoności, jest symbolem Macedonii. Słońce świeci ponad dwieście osiemdziesiąt dni w ciągu roku. Dlatego w Europie uważają Macedonię za krainę słońca i ojczyzną ludzi pełnych pozytywnej energii. Macedonia jest krainą wielu atrakcyjnych skarbów przyrody i zaskakujących atrakcji turystycznych, dzięki czemu z roku na rok przybywa tutaj coraz więcej turystów.

Które miasto miało 365 cerkwi i monastyrów? Gdzie urodziła się Św. Matka Teresa? Skąd nazwa kanionu Matka? Będziecie mogli dowiedzieć się na prelekcji Davida

David Trajkovski – Macedończyk pochodzenia polskiego, mieszkający na stałe w rodzinnym Skopje, stolica Północnej Macedonii. Absolwent Turystyki i Rekreacji na Wrocławskim AWF w 2011 roku. Zaczyna pracę jako pilot wycieczek na Bałkany. Ale miłość do jego kraju nigdy go nie opuszcza, więc w czerwcu 2012 już wraca do Skopje i od razu zaczyna pracę jako przewodnik lokalny, głównie z Polakami. Z pasją opowiada o swoim młodym kraju, który ma wielką historie i wiele do pokazaniu swiatu. Jego turyści to nie klienci, lecz goście.
Od dwóch lat jest też dumnym członkiem Przewodników bez Granic.
 
Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław