MBP im. Tadeusza Różewicza swoją obecność na Targach zrealizuje pod hasłem: „Podróże w literaturze i chmurze. Prawdziwe EMOCJE”. Główną atrakcją będą sesje Virtual Reality VR – czyli niezwykłe literacko-wirtualne podróże do odległych zakątków świata.

Podczas Targów zaprosimy na spotkania z okazji Roku Wandy Rutkiewicz (kwiecień 2022) i na X Jubileuszowy Wrocławski Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero (październik 2022). Biblioteka na Dworcu zaproponuje dla dzieci kreatywne zadania do realizacji w czasie wolnym i podczas podróży. Zostanie zaprezentowany również Biblioteczny Wachlarz EMOCJI Książkowych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu to dynamicznie rozwijająca się instytucja kultury, która buduje i wspiera aktywność kulturalną mieszkańców na wielu poziomach, łącząc dbałość o pierwszy kontakt z książką z wykorzystaniem nowych technologii w promocji twórców, tekstów kultury i nowych idei. Biblioteka pomaga indywidualnym osobom, organizacjom i społecznościom w odkrywaniu potrzeb, które przyczyniają się do ich rozwoju.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław