Na stoisku Kolejkowa prezentowana będzie makieta kolejowa dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Miniaturowy fragment miasta, pomniejszony 25 razy. Wokół budynków przejeżdżać będzie pociąg osobowy, zatrzymujący się na dworcu.

Za ruch samochodowy odpowiadać będzie autonomiczny pojazd objeżdżający makietę. Miniaturowy świat jest wysycony scenkami z życia codziennego, takimi jak rozmowy przy straganie i parkingu, kontrola policyjna pojazdu, czy naprawa awarii zasilania w budynku. Całości scenerii dopełniają: park ze spacerowiczami, skup złomu i plac zabaw. Nad całością wystawy będzie rozpętana burza! Chmury zawieszone tuż nad dachami, będą zwiastować jej nadejście błyskami oraz dźwiękami.

Na odwiedzających nasze stoisko czekają zadania na spostrzegawczość, za które przewidziane są upominkowe ordery.

Podczas trwania targów będzie można wziąć też udział w warsztatach dla dzieci, gdzie wykonywane są papierowe kamienice z wrocławskiego rynku. Za wykonanie swojej pracy wręczany jest dyplom młodego modelarza.

Kolejkowo we Wrocławiu to wystawa, gdzie znajduje się 700 m torowiska, 15 pociągów i 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli Dolnego Śląska i Wrocławia. Największa w Polsce makieta kolejowa. Tętniąca życiem wystawa odwzorowuje Dolny Śląsk i jego najciekawsze miejsca. Twórcy Kolejkowa z precyzją i dokładnością odtworzyli rzeczywistość i życie miniaturowych mieszkańców. I to z każdej perspektyw – z powagą i z humorem. 

Więcej informacji o wystawcy na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław