Yeti, czyli Marcin Tomaszewski to jeden z najlepszych alpinistów swojego pokolenia, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia we wspinaczce wertykalnej, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej i bajkopisarz, fotograf, twórca kolekcji biżuterii alpinistycznej oraz projektant odzieży. Z wykształcenia geodeta. Autor książki „Tato” i podręcznika „#wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych”.

Zaczął się wspinać w 1991 r. w Tatrach, gdzie przeszedł około 250 dróg o trudnościach do VIII. Wspina się zarówno w skałkach polskich i zagranicznych – w Alpach, na Grenlandii, w rejonie fiordu Tasermjut, na Ziemi Baffina, na Alasce, w Yosemite, w Patagonii, w Himalajach Nepalu i Garhwalu, w rejonie Baltoro w Karakorum w górach Qionglai-szan w Chinach. Alpinista czynnie propaguje wspinaczkę w Polsce poprzez organizowanie szkoleń i sekcji wspinaczkowych, organizację zawodów i pokazów wspinaczki.W 1998 r. założył firmę Geronimo oferującą usługi z zakresu Pogotowia Alpinistycznego, zajmującą się także szkoleniami zarówno z zakresu wspinaczki jak również technik stosowanych do wykonywania robót wysokościowych. Organizuje imprezy alpinistyczne oraz pokazy i prezentacje z wypraw górskich. Oferuje budowę sztucznych ścian wspinaczkowych oraz imprezy z ich wykorzystaniem. Od 2005 r. jest instruktorem wspinaczki sportowej.

 
Wszystkich tych, którzy po prelekcji chcieliby chwilę porozmawiać z Marcinem albo kupić jego książki zapraszamy na stoisko wydawnictwa Bezdroża
 
Więcej informacji o prelegencie na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie.
 
 
Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław