Będzie to opowieść o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta.

W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiecie się też gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Marcin jakub Korzonek – ur. 1974 – instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, informatyk, twórca najstarszej w Polsce ciągle działającej strony WWW o rowerach (portal wRower.pl – Rowery od A do Z), właściciel ZadbanyRower.pl . Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 25 lat zorganizował 19 wypraw rowerowych i odwiedził ponad 40 krajów na czterech kontynentach. Jego pasją są pustynie. Ma na swoim koncie przemierzenie na rowerze dziewięć z nich: Saharę w Tunezji, Syryjską, Gobi w Mongolii, Kara-Kum i Kyzył-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie, Synaj w Egipcie, Negev w Izraelu, Atakama w Chile oraz najgorętsze miejsce na ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii. Nieustannie wspina się rowerem pod górę – zaczął od Großglockner-Hochalpenstraße w Alpach (2500 m n.p.m.), następnie na Karakoram Highway granicę między Chinami a Pakistanem przejechał na wysokości 4693 m n.p.m (Khunjerab Pass), w 2018 roku pokonał słynną himalajską trasę Srinagar-Leh-Manali w Ladakhu w Indiach (trzy przełęcze o wysokości ponad 5300 m n.p.m.), aż w 2020 roku w Chile wjechał rowerem (bez pchania i przenoszenia) na rekordowa wysokość 5900 m n.p.m.

Więcej informacji o prelegencie znajdziecie na Facebooku, Instagramie i stronie internetowej

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław