Zimowy survival to warsztaty o umiejętności przetrwania w różnych warunkach i sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć zimową porą zarówno w mieście jak i w leśnej głuszy lub na górskim szlaku.

Podczas warstatów Klaudia i Krzysztof z Dzikiej Drogi przybliżą najważniejsze techniki survivalu, zwrócą uwagę na to, jak się przygotować i zabezpieczyć, gdzie wystrzegać się niebezpieczeństw i jak sobie radzić, gdy wszystko inne zawiodło i jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i to co nam zostało w kieszeni.

Poruszą również takie tematy jak:

  • psychologia survivalu, przetrwania w ekstremalnych warunkach – odniesienia do osobistych doświadczeń instruktorów;
  • psychologia zimna – jak radzić sobie w mrozie w kontrolowanych warunkach oraz sytuacji skrajnych;
  • zestaw EDC podróżnika, czyli niezbędne produkty, które można wykorzystać na milion sposobów mogące nawet uratować życie;
  • poszukiwanie i organizacji schronienia;
  • ogień – jako źródło życia;
  • podstawy terenoznawstwa.

Ciekawe zagadnienia, które mogą być cenną wskazówką nie tylko podczas podróży i sytuacji kryzysowej, ale przede wszystkim świadomością “jak się PRZYGOTOWAĆ” na każde wyjście z domu, spacer z psem, co warto mieć ZAWSZE przy sobie i jak nie pozwolić stresowi wziąć górę nad działaniem.

Wiedza bezcenna przekazana od czołowych instruktorów survivalu w Polsce, praktyków, którzy doświadczenie szlifują podczas ekspedycji w najdalsze rejony świata i od ludów pierwotnych, dla których sztuką przetrwania jest każdy dzień ich życia. Klaudia i Krzysztof jako jedyni przetrwali 6 miesięcy w warunkach zimowych podczas ekstremalnej wyprawy i od 4 lat szkolą się u autochtonów z Arktyki.

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – zimowi podróżnicy, których cechuje duża rzetelność działań, autentyczność i silne wiązanie się z naturą, która stała się swego rodzaju symbolem tej pary. Leśne, arktyczne, traperskie podróże, ekstremalne polarne wyprawy w każdym stylu – rowerem, na nartach z saniami transportowymi, pieszo i zawsze pod gołym niebem. Od kilku lat eksplorują północ, szkolą się u autochtonów z Arktyki, podejmują różne wyzwania, które zwiększają ich wiedzę i umiejętności podróży zimowych i przetrwania w skrajnych warunkach. Są laureatami wielu nagród podróżniczych, m.in. nominowani do “Podróży Roku” National Geographic. Prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga; doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia. Połowę serca zostawili w północnej Laponii, druga połowa należy do ich futrzastego Przyjaciela, z którym przemierzają świat – Kadlooka, alaskana malamuta, a teraz już jego następczyni – Inari.

Więcej informacji o prowadzących warsztaty znajdziecie na ich stronie internetowej, Facebooku i Instagramie.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław