Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Opowieść o historii niemożliwej – gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru walcząc z lodowym wiatrem smagającym twarze.

Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandem, duża przyczepka i 50-cio kilogramowy pies. Z Polski wyruszyli pod koniec listopada, gdy zdobywali Nordkapp w czerwcu, zima wciąż nie opuszczała Półwyspu Skandynawskiego. Dzięki pionierskiemu wyczynowi Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki wpisali się w historię jako pierwsi podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy ekstremalnie trudnej wyprawy.

Wiele niebezpieczeństw, wypadki, złamana noga, próba porwania psa, kradzież przyczepki, atak najniebezpieczniejszego zwierzęcia… To tylko niektóre z wyzwań, które postawiła przed nimi droga. Klaudia, Krzysiek i Kadlook nieraz mierzyli się z ogromnymi trudami, jednak nie znaleźli wystarczającego powodu, by się poddać i zawrócić.

Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza rodzimych kręgów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlookiem, zorze polarne, pierścionek zaręczynowy, który dopełnił całą wyprawę i miękkie futro malamuta, który nie tylko ogrzewał podczas mroźnych nocy, gdy temperatura dochodziła do -35st C, ale był najlepszym Przyjacielem i towarzyszem drogi, ponieważ to on był głównym Bohaterem i co najważniejsze – sprawcą! zimowej drogi na lodowy kraniec Europy.

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – zimowi podróżnicy, których cechuje duża rzetelność działań, autentyczność i silne wiązanie się z naturą, która stała się swego rodzaju symbolem tej pary. Leśne, arktyczne, traperskie podróże, ekstremalne polarne wyprawy w każdym stylu – rowerem, na nartach z saniami transportowymi, pieszo i zawsze pod gołym niebem. Od kilku lat eksplorują północ, szkolą się u autochtonów z Arktyki, podejmują różne wyzwania, które zwiększają ich wiedzę i umiejętności podróży zimowych i przetrwania w skrajnych warunkach. Są laureatami wielu nagród podróżniczych, m.in. nominowani do “Podróży Roku” National Geographic. Prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga; doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia. Połowę serca zostawili w północnej Laponii, druga połowa należy do ich futrzastego Przyjaciela, z którym przemierzają świat – Kadlooka, alaskana malamuta, a teraz już jego następczyni – Inari.

Więcej informacji o Klaudii i Krzysztofie znajdziecie na ich stronie internetowej, Facebooku i Instagramie.

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław