W ostatni weekend Stadion Wrocław tętnił życiem, ciekawymi osobistościami i pozytywną energią. Od 28 lutego do 1 marca trwały tam Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego. Ta coroczna impreza odbyła się już po raz dwunasty, w tym drugi raz na Stadionie Wrocław. Na targach zawitało 9100 osób, a wystawców było więcej niż w poprzednich edycjach – dokładnie 233.

Rekordowa liczba wystawców 

Podczas tegorocznych Targów Turystyki przestrzeń użytkowa Stadionu została wykorzystana maksymalnie. Dwie sale na parterze, oraz trzy piętra – w tym antresole –   zapełnione były różnorodnymi stoiskami wystawców z najdalszych zakątków Polski oraz ze świata. Przy stoiskach można było poznać bliżej zarówno całe regiony, ich historię i regionalne produkty, jak i konkretne atrakcje turystyczne z całej Polski. Atrakcje na stoiskach nie przestawały zachwycać! Od degustacji, przez pokazy muzyczne muzyki regionalnej i różnego rodzaju konkursy po stoiska warsztatowe – odwiedzający mieli szansę osobiście porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się od nich jak najwięcej. Partnerem tegorocznych targów został Zanzibar. Jego tropikalne stoisko częstowało odwiedzających regionalną kawą, a dodatkowo w specjalnym konkursie można było wygrać voucher na pobyt na tej egzotycznej wyspie! 

Kryształowe Orły rozdane po raz trzeci

W tym roku po raz trzeci rozdaliśmy Kryształowe Orły. Statuetki te przyznaje MTT Wrocław Organizator Targów oraz Współorganizator – Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Są one podkreśleniem zasług i wyjątkowości działań w sektorze turystyki. Nagrody rozdaliśmy w trzech kategoriach: w kategorii produkt regionalnych – Browar Profesja, w kategorii wydarzenie cykliczne – Festiwal Śląskie Smaki, w kategorii atrakcja turystyczna – Centrum Nauki Keplera

Festiwal Podróżników 

Podczas festiwalu odwiedzający mieli okazję do wysłuchania opowieści z wielu wypraw. Zaproszeni podróżnicy podzielili się z publiką wspomnieniami o samotnych wyprawach z plecakiem na najwyższe górskie szczyty i historia o przemierzaniu indyjskich Himalajów na motocyklu przez ponad 1000 kilometrów off-roadu. Opowiedzieli o tym jak poluje się na zorzę polarną i czy dlaczego Nowy Jork uważany jest za stolicę świata. Zaproszeni goście specjalni tacy jak Jakub Porada, czy ekipa Busem Przez Świat opowiedzieli o swoich najdalszych, niejednokrotnie bardzo egzotycznych podróżach, a także podpisywali swoje książki na stoiskach.

Festiwal Kulinarny

Przez trzy dni targowe Scena Główna tętniła życiem nie tylko ze względu na wykłady, występy i konkursy. Sporą jej częścią był także Festiwal Kulinarny, który od lat cieszy się wśród odwiedzających. W tym roku mieliśmy okazję poznać bliżej tradycyjną kuchnię grecką, włoską, bałkańską i nie tylko! Targową Scenę Główną odwiedził gwiazdy telewizji znane między innymi z programów MasterChef i Masterchef Junior. Nie zabrakło też lokalnych produktów z Dolnego Śląska takich jak ryby z Doliny Baryczy. Jak co roku frekwencja festiwalowa niezwykle dopisała! 

Warsztaty, szkolenia, konkursy i strefa atrakcji

Oprócz  zobaczenia stoisk targowych osoby odwiedzające miały możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach i szkoleniach dotyczącej szeroko pojętej tematyki podróżowania i turystyki. Eksperci, praktycy oraz osoby z branży ochoczo dzieliły się z słuchaczami swoją cenną wiedzą i odpowiadały na nurtujące pytania. Nie brakowało także warsztatów praktycznych. Strefa atrakcji umieszczona na drugim piętrze zachęcała młodszych uczestników imprezy do wspólnej zabawy. Robotyka, tworzenie ekologicznych zabawek, czy symulator jazdy konnej to tylko niektóre z możliwości, jakie stwarzała strefa. Uczestnicy w każdym wieku mieli możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Organizatorzy stworzyli także Grę Targową. Była to terenowa gra dostępna dla wszystkich odwiedzających, która pozwoliła wyszukiwać i poznawać bliżej kolejne stoiska dostępne na terenie Targów Turystyki. 

Pobierz podsumowanie w formie PDF

Summary in English

 


Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław