Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego już za chwilę! Nowe miejsce, nowi wystawcy i zupełnie nowe atrakcje! Ponownie spotkamy się na  STADIONIE WROCŁAW!
28 lutego – 1 marca – wpiszcie tę daty do Waszych kalendarzy, bo zabieramy Was w podróż dookoła świata. Nasi wystawcy oraz goście specjalni postarają się, aby był to wyjątkowy weekend pełen wrażeń, pięknych opowieści oraz konkursów z nagrodami. Do zaprezentowania swojej oferty zaprosiliśmy 200 wystawców z Polski i całego świata.

Na FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW zaprosiliśmy amatorów i wyczynowców, globtroterów w sile wieku, jak również tych najmłodszych. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata nadal pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą nas w najdalsze zakątki świata (Himalaje, Kolumbia,  Papua Nowa Gwiena), pokażą nam miejsca w Europie, które stają się coraz bardziej popularne, opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. I to wszystko w ciągu trzech dni!

 

Nasz festiwal to również GOŚCIE SPECJALNI, których i w tym roku nie zabraknie. Jakuba Porady nie trzeba nikomu przedstawiać.  Podczas spotkania opowie o swoich przygodach na egzotycznym Zanzibarze. Z kolei załoga Busem Przez Świat zabierze nas do Ameryki, na słynną drogę „Route 66”. Kogo jeszcze spotkacie na MTT Wrocław? Pozwólcie, że przez chwilę potrzymamy Was w tajemnicy. Jedno jest pewne – będzie się działo!

 

FESTIWAL KULINARNY przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Produkty naszych wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli nietypowych smaków. Zapraszamy kucharzy znanych z ekranów, specjalistów w swojej dziedzinie, których dania to małe dzieła sztuki.

Podczas XII edycji targów chcielibyśmy jak najlepiej pokazać Dolny Śląsk, ale nie taki typowy, skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Pójdziemy trochę dalej, bo zaprezentujemy różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez mieszkańców i szefów kuchni dolnośląskich restauracji.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu, który jest przecież wyjątkowy i absolutnie piękny! W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha, Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 podmiotów.

STREFA ATRAKCJI to przede wszystkim miejsce dla najmłodszych, ale dorośli również znajdą tam coś dla siebie! Liczne warsztaty, pokazy taneczne, eksperymenty, gry i zabawy dla najmłodszych – to wszystko zajmie dzieci na długi czas. Będzie okazja do stworzenia własnych ekologicznych zabawek, Wrocławskie Hydropolis przeprowadzi warsztaty z wykorzystaniem wody, a Kolejkowo zaprezentuję miniaturowe miejsca Wrocławia.

Każdy odwiedzający może wziąć udział w grze targowej – świetna zabawa, możliwość lepszego poznania wystawców no i nagrody dla uczestników, w tym główna – vouchery pobytowe od naszych partnerów. W pierwszym dniu targów przygotowaliśmy wersję dla szkół, najlepsza grupa otrzyma wycieczkę dla całej klasy – Dzień w dolinie Baryczy!

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie, jeszcze przed Targami. Przygotujcie swój pomysł na wycieczkę dookoła świata, przedstawcie w formie mapy. Dla zwycięzców przewidujemy darmowe wejście na targi dla całej grupy!

W tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. Na stoisku zapoznamy się ze zwyczajami, kuchnią i oferta turystyczną tej niezwykłej wyspy. Dodatkowo w konkursie  wygrać będzie można Wakacje na Zanzibarze!

Konkursów będzie oczywiście więcej – Na scenie główniej, przez 3 dni targowe rozdamy wiele wejściówek do obiektów i atrakcji turystycznych czy voucherów pobytowych.

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. W piątek szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy spotkania ze specjalistami.

Właśnie w targowy piątek odbędzie się rozdanie nagród „Kryształowych Orłów” dla podmiotów turystycznych. W trzech kategoriach (atrakcja turystyczna, produkt regionalny, wydarzenie cykliczne) docenimy te, które wyróżniały się w swojej działalności w minionym roku.  Do konkursu zgłaszają się nie tylko wystawcy targów. Nagrodami głównymi są stoiska targowe podczas następnej edycji targów oraz pakiety reklamowe od współorganizatora – portalu waszaturystyka.pl

Do samych targów zostało jeszcze trochę czasu, lecz już teraz możemy wziąć udział w akcji Poznaj Dolny Śląsk! Wystarczy odwiedzać współpracujące atrakcje turystyczne dolnego śląska, a bilet na targi otrzymamy za darmo! Druga część akcji odbędzie się po targach – wtedy to skorzystamy z promocyjnych cen biletów w tych miejscach – wystarczy przyjść z biletem targowym.

Więcej informacji w zakładkach oraz na facebook’u. Tam też będziemy zamieszczać szczegółowe informacje nt. atrakcji i szczegółowego programu.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław