Program Targów

PROGRAM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO 2020

28 LUTEGO – 1 MARCA | STADION WROCŁAW

Godziny otwarcia targów:

Piątek | 10:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 17:00

Niedziela | 10:00 – 16:00

Sale konferencyjne – PIĄTEK

10.10-10.40   Konferencja otwarcia MTT Wrocław 2020

10.50-11.35   Pracuj i zwiedzaj świat – Kadry Turystyki, warsztaty dla uczniów

Szukasz pomysłu na pracę? Niebanalną, dającą ogromne możliwości poznawania świata? Zostań pilotem wycieczek a Twoja praca będzie wielką podróżą… Czy to zajęcie dla Ciebie? Przekonaj się.

Dodatkowo na stoisku Kadr Turystyki będzie prowadzony  punkt konsultacyjny dla biur podróży dotyczący DOFINANSOWANIA SZKOLEŃ (Dowiedz się jak biura podróży mogą dostać pieniądze na szkolenia swoich pracowników).

11.45-12.35   Jak zostać stewardessą? Jakie są zarobki i ścieżka kariery cabin crew? – CabinCrew

Wojciech Cywiński, założyciel CabinCrew.pro podczas warsztatów opowie  wszystko, co powinniście wiedzieć o zawodzie cabin crew, przybliży szczegóły szkoleń i rekrutacji do linii lotniczych. 

12.45-13.35   Ekologia w hotelu – chwilowa moda czy już standard? – Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego: Joanna Stypa-Loręc

Joanna Stypa-Loręc z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Bazując na kampanii “Hotel bez plastiku” przeprowadzi warsztaty na których podzieli się eko-praktykami, które pomogą w ograniczeniu ilość zużytego plastiku w obiektach. Warsztaty Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego będą okazją do wymiany wiedzy hotelarzy, sprawdzonych rozwiązań oraz rozmowy o wielu aspektach ekologii w hotelach.

13.45-14.35   Wasza Turystyka -Biała Księga podstawą do prac nad nowymi ustawami?

Moderator: Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka

14.45- 15.35    Wasza Turystyka- Skuteczna promocja turystyczna – czy za wszelką cenę?

Moderator: Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka.

Festiwal Podróżników – PIĄTEK:

10.15 – 11.15 Anna Markowska – Jaka jest prawdziwa Japonia? Spotkanie z GlobTroper

11.25 – 12.25: Iza Handerek – Wyprawa na motocyklach po Himalajach Indyjskich

Głodna wiedzy podróżniczka,która swoje wykształcenie zdobywała między innymi we Francji i w Chinach. Kraj Środka na dwa lata stał się jej domem i punktem startowym, skąd co rusz podróżowała po całej Azji. Opowie o wyprawie na motocyklach po Himalajach Indyjskich. 1000 kilometrów off-roadu, trudne warunki, niesamowite widoki i wyjątkowi ludzie – to stworzyło historię, którą Iza podzieli się podczas prelekcji. 

12.35-13.35 Tomasz Słodki – Kolumbia

13.45 – 14.45 OdkryjAmeryke.pl – Nowy Jork. Jak przeżyć w stolicy świata?

To miejsce jest wyjątkowe. I każdy przynajmniej raz w życiu powinien to miasto odwiedzić.  Miasto, które mimo wszystkich oczywistych wad, działa jak magnes dla turystów z całego świata. – tak o Nowym Yorku, ulubionym mieście w Stanach, mówi sam autor bloga. O miłości do Wielkiego Jabłka opowie i pokaże więcej podczas swojej prelekcji.

14.55-15.55 TheVagabond.pl – arktyczna wyprawa do serca Svalbardu.

Ola i Bartek poznali się podczas podróży przez Azję. To co ich połączyło, to prawdziwe, nie zawsze przyjazne warunki podróży. Postanowili wspólnie odkrywać świat. Projekt Arktyka ot  bliskie spotkania z niedźwiedziami polarnymi, górnicze miasteczko Barentsburg i samotne wyprawy do tundry. Ten mroźny i fascynujący klimat przybliżą nam podczas swojej prelekcji. 

16.00-17.00 Kasia Augustyn – Laponia w dwóch odsłonach – koło podbiegunowe latem i zimą

Kasia Augustyn zabierze swoich słuchaczy na podróż po Laponii, którą przedstawi w wersji zimowej, jak i letniej. Opowie o spotkaniach oko w oko z reniferem i o tym jak samodzielnie zapolować na zorzę polarną.

Scena – Program na piątek

10:45 Oficjalne otwarcie targów 
11:05 Kryształowe Orły MTT Wrocław 2020
11:20 Festiwal Kulinarny – Restauracja Azyl Radek Błaszczyk – gotowanie na żywo 
12:00 Kapela Góralska z Żywiecczyzny 
12:15 Stena Line 
12:30 K-POP School of dance 
12:45 Planeta Młodych – konkurs
13:00 Festiwal Kulinarny – Restauracja Akropolis Marcin Korczak – otowanie na żywo 
13:45 K-POP School of dance 
14:00 Finał Gry dla szkół – MTT 
14:15 Białoruś – nowy kierunek bez wizy 
14:30 Stawy Milickie – prezentacja, konkurs
14:45 Festung Konigstein  – prezentacja, konkurs
15:00 Festiwal Kulinarny – Bałkańskie Smaki Wiesiek Wróblewski – gotowanie na żywo 
15:45 Zespół Zwartnoc z Armenii
16:00 Droga do Sławy 
16:15 Centrum Historii Zajezdnia – konkurs 
16:30 Miejska Biblioteka Publiczna – Równoleżnik Zero

Festiwal Podróżników – SOBOTA

10.15 – 11.15: Łukasz Łach – Wyspy Owcze – Koniec świata w zasięgu ręki

Łukasz Łach od 13 lat podróżuje po Wyspach Owczych. Zarówno z grupami turystów jak i w pojedynkę. Podczas spotkania opowie o atrakcjach turystycznych tego regionu, tradycjach oraz zadziwiająco rozległej Polonii, którą można tam spotkać.

11.25-12.25: Magda Lassota – W cieniu Everestu

Magda Lassota z zawodu jest tłumaczem, ale w ostatnim czasie głównie podróżuje, fotografuje i pisze. W 2018 roku w Nepalu zrealizowała swój pierwszy fotoreportaż – „To nie jest kraj dla słabych ludzi”. Natomiast wiosną 2019 roku zrobiła kolejny himalajski projekt „W Cieniu Everestu”.  Magda spędziła w bazie pod Everestem prawie dwa miesiące, będąc członkiem jednej z ekspedycji, uważnie przyglądając się temu, co dzieje się pod najwyższą górą świata. Tę historię opowiada z perspektywy „normalnego człowieka”.

12.35-13.35 Marek Tomalik- Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia oraz gościnnie Paweł DAT Frequency na didgeridoo

Marek Tomalik to pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Podczas prelekcji opowie o swojej bestsellerowej książce, która powstała z fascynacji Piątym Kontynentem.

13.45-15.00 Jakub Porada – Podróże dla każdego

15.10-16.10 Michał Leksiński – W drodze po Koronę Ziemi – Górski projekt przez 7 kontynentów – od marzenia do realizacji

Michał Leksiński – podróżnik, mówca i profesjonalista. Opowie szczegółowo o projekcie “W drodze po koronę Ziemi”, przedstawi swoje działania od marzeń, aż po realizację. Odpowie także na najważniejsze pytania takie jak organizacja wyprawy, zdobywanie sponsorów i  łączenie tego wyzwania z pracą zawodową.

16.15 – 17.15 Deepak Rai – Mount Everest na rowerze. O tym jak zjechałem na rowerze z najwyższego miejsca na ziemi  

Sala konferencyjna – SOBOTA

10.10 – 10.50 – Jak zostać stewardessą? Jakie są zarobki i ścieżka kariery cabin crew? – CabinCrew

Praca cabin crew to dzisiaj bardzo modna kariera, która łączy w sobie wysokie zarobki z możliwością podróżowania. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać stewardem lub stewardessą? Sprawdź podstawowe wymagania formalne dla kandydatów do pracy cabin crew. Dowiedz się ile zarabia stewardessa? Z czego składa się wynagrodzenie stewardessy? Jaki jest przekrój zarobków cabin crew w różnych liniach lotniczych? Od Warszawy po Dubaj. Dowiedz się jak wygląda praca marzeń w liniach lotniczych

11.00-11.50    Sycylia Zachodnia – nieodkryty region – Trapani Easy

Autorzy serwisu trapani.pl opowiedzą  mało turystycznym mieście Trapani na Sycylii, o jego urokach, atrakcjach oraz historii. Podczas warsztatów będzie okazja na poznanie lokalnych, ekologicznych produktów oraz degustację. 

12.00-12.50    Armenia Oczami Ormian – Anna Martirosya Armeniaca Tour

Anną Martirosyan od trzech lat prowadzi zatem swoje biuro Armeniaca Tour, organizuje wyprawy do Armenii i szerzy wśród turystów miłośc do tego regionu. Anna podczas warsztatów pokaże Wam swoją Armenię – tę z turystycznych szlaków i tę zupełnie nieznaną. Od świątyń, przez historię, po górskie szlaki. 

13.00-13.50    Bushcraft – sztuka życia blisko natury. – Dzika Droga – WARSZTATY DLA DOROSŁYCH (16+)

Dzika Droga, czyli Klaudia i Krzysztof zapraszają na warsztaty dotyczące zagadnienia bushcraft’u, czyli sztuki życia bliżej natury. To wstęp do traperstwa, życia w lesie, tworzenia narzędzi z materiałów naturalnych, zdobywania pożywienia, wody, lekarstw a nawet nauka technik pierwotnych rozpalania ognia. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych (+16).

14.00-14.50    Odkrywaj, poznawaj, przeżywaj- Dolny Śląsk (nie tylko) oczami dziecka – Magdalena Suska i Katarzyna Zielińska

Na tych warsztatach prowadzące będą “zarażać” uczestników miłością do Dolnego Śląska! Pokażą, że nasz region to piękny, tętniący życiem świat, pełen smaków, zapachów i kolorów. Zwrócą także uwagę na to gdzie i jak można podróżować po naszym województwie z dziećmi.

15.00-15.50    Świadome podróżowanie – czyli jak podróżować z głową – Ekipa Świadomego Podróżowania

Ekipa Świadomego Podróżowania zaprasza na wyjątkowe warsztaty. Dowiecie się podczas nich między innymi o tym, w jaki sposób wybierać atrakcje tak, by Wasze pieniądze stały się inwestycją w lokalny biznes, jak zachowywać się na obszarach dotkniętych klęską bądź biedą. A także dlaczego atrakcje wykorzystujące zwierzęta są złe i dlaczego człowiek, który podróżuje zostawia swój ślad i jak oszacować jego wpływ na naszą planetę. 

16.00-16.50    Jak mądrze podróżować po Zachodnim Wybrzeżu USA – OdkryjAmeryke.pl

Na tych warsztatach zaplanujemy 15-dniowy roadtrip po Zachodnim Wybrzeżu USA. Na konkretnym przykładzie dowiecie się jak zaplanować podróż, policzyć i przewidzieć wszystkie koszty oraz zorganizować logistykę takiego wyjazdu. 

Scena – Program na sobotę

10:20 Kapela Góralska z Żywiecczyzny
10:30 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice – konkurs
10:45 Campus Domasławice
11:00 Festiwal Kulinarny – TEO VAFIDIS gotowanie na żywo
11:40 Planeta Młodych – prezentacja, konkurs
11:50 Droga do Sławy
12:00 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – finał konkursu
12:15 Centrum Medycyny Podróży Novum Clinic – Jak szczepienie może uratować urlop – lek. Justyna Janocha-Litwin specjalista chorób zakaźnych, lekarz medycyny podróży
12:30 Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska wręczenie certyfikatów Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej
12:50 Gra targowa – najlepsza 10
13:00 Festiwal Kulinarny – Stawy Milickie Dariusz Pietrzyk i Łukasz Nowosielski – gotowanie na żywo
13:45 Białoruś – nowy kierunek bez wizy
14:00 Stena Line – konkurs
14:15 Gran Canaria
14:30 Casolodge Travel and Safaris – prezentacja, konkurs
14:50 Festung Konigstein
15:00 Finał konkursu Wakacje na Zanzibarze z Radiem Wrocław i Pili Pili
15:20 Zespół Zwartnoc z Armenii
15:30 Festiwal Kulinarny – TEO VAFIDIS – gotowanie na żywo
16:15 Słowacja z Moniką Krawczyk – region Žilina i Koszyce
16:30 Stacja Muzeum
16:45 Finał Gry Targowej – Nagroda Dnia

Sala konferencyjna – NIEDZIELA

10.10 – 10.50 WADI RUN – sięgnij po więcej! – Aeropact

11.00 – 11.50 Nepal i Himalaje: wakacje i przygoda dla wszystkich przez cały rok – HIMALAYA Expeditions  

12.00-12.50    Laponia – świat wędrujących z reniferami – Dzika Droga – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY (6-14 lat)

Zorza polarna, renifery, kraina Świętego Mikołaja – podczas warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Klaudię i Krzysztofa poruszymy wiele istotnych tematów dotyczących młodych podróżników. Uczestnicy będą mogli zgłębić wiedzę na temat kultury tamtego regionu, rozwinąć swoją kreatywność i pobudzić wyobraźnię w zimowej krainie!

13.00-13.50    Świadome podróżowanie – czyli jak podróżować z głową – Ekipa Świadomego Podróżowania

Ekipa Świadomego Podróżowania zaprasza na wyjątkowe warsztaty. Dowiecie się podczas nich między innymi o tym, w jaki sposób wybierać atrakcje tak, by Wasze pieniądze stały się inwestycją w lokalny biznes, jak zachowywać się na obszarach dotkniętych klęską bądź biedą. A także dlaczego atrakcje wykorzystujące zwierzęta są złe i dlaczego człowiek, który podróżuje zostawia swój ślad i jak oszacować jego wpływ na naszą planetę. 

14.00 – 14.50 Bezpieczeństwo rodziny w podróży. Szczepienia wymagane i zalecane przy wyjazdach zagranicznych

dr n. med. Agnieszka Matkowska-Kocjan, spec. chorób zakaźnych, pediatra, Centrum Medycyny Podróży, Premium Clinic Wrocław.

Podczas wykładu dowiecie się:

  • jakie są obowiązkowe i zalecane szczepienia dostosowane do celu i charakteru podróży,
  • jakie są wytyczne dotyczące bezpiecznego zachowania i zapobiegania chorobom zakaźnym w tropiku,
  • co powinno znaleźć się apteczce podróżnej,
  • jakie zagrożenia epidemiologiczne czekają na Was w różnych regionach świata.
  • w jaki sposób chronić dziecko w podróży.”

15.00-15.50  Dolnośląska Kraina Rowerowa – miejsce przyjazne rowerzystom 

Festiwal Podróżników – NIEDZIELA: 

10:15-11.15 Lisowscy – Ogień i monsun – 40 lat w podróży

Elżbieta i Andrzej Lisowscy sami mówią, że z przymrużeniem oka traktują siebie i czas. Podczas prelekcji opowiedzą o swoim podróżniczym jubileuszu, czyli 40 latach w podróży oraz najnowszej książce “Ogień i Monsun”.

11.25-12.25 Busem przez Świat – Droga 66

Karol i Ola Lewandowscy odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. Opowiedzą o podróży najbardziej kultową drogą Ameryki Północnej – Route 66. Przejechali każdy kilometr tej drogi, zobaczyli jak wygląda amerykańska prowincja i poznali niezapomniane ludzkie historie. 

12.35-13.35 Anima Mundi Project – Papua Nowa Gwinea: czas odkryć jeszcze nie minął!

Michał i Karolina. W sierpniu 2017 rozpoczęli Anima Mundi Project, czyli multi-ekspedycyjną podróż dookoła świata, podczas której próbowali dotrzeć do jednych z najdzikszych i najbardziej bioróżnorodnych miejsc na Ziemi. Największym wyzwaniem całego projektu był pieszy trawers Papui Nowej Gwinei. O pokonaniu 285 kilometrów przez dżunglę trasą, której nikt wcześniej się nie podjął opowiedzą nam ostatniego dnia Festiwalu.

13.45-14.45 Rodzinka w Podróży – Moja podróż dookoła świata. Podróż oczami 10-latki

Czy nauka podczas podróży dookoła świata jest możliwa? Jak wygląda roczna podróż czteroosobowej rodziny? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi podczas prezentacji 10-letniej Oliwii z bloga rodzinkawpodrozy.pl.

14.55-15.55 Łukasz Kocewiak – 8 solo, czyli o pasji samotnego zdobywania gór: Aconcagua 

Łukasz Kocewiak – himalaista i podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Pamir, Hindukusz, Andy. Autor bloga Kartka z Podróży. Opowie o projekcie “8 solo”. Wybiera dowolne osiem szczytów, powyżej 1k, 2k, 3k metrów i tak aż do 8k. Wchodzi na nie sam, bez wsparcia, bez sponsorów, tylko z jednym namiotem. O szczegółach tej niezwykłej wyprawy dowiecie się podczas niedzielnej prelekcji.

Scena – Program na niedzielę

10:15 Piernikarnia Wrocławska
10:30 Gran Canaria
10:45 Stawy Milickie
11:00 Festiwal Kulinarny – Michał Fabiszewski – gotowanie na żywo
11:40 Droga do Sławy
11:50 Planeta Młodych – prezentacja, konkurs
12:00 TT Line – konkurs
12:15 Festiwal Kulinarny – Paulina Foremny Master Chef – gotowanie na żywo
12:45 Gra targowa – najlepsza 10
13:00 Jakub Porada i Pili PIli MARZĘ O ZANZIBARZE
13:30 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice – konkurs
13:45 The Best Connection – prezentacja, konkurs
14:00 Finał konkursu Sycylijska Przygoda z Trapani.pl
14:15 Finał konkurs Olsztyn
14:30 Festiwal Kulinarny – Julka Cymbaluk Master Chef – gotowanie na żywo
15:00 Nagrody za Najlepsze stoisko MTT Wrocław 2020
15:30 Unique Moments – finał konkursu
15:45 Finał Gry Targowej – Nagroda Dnia