10. Edycja!  Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław - 23-25 lutego 2018, Hala Stulecia

Bycie przewodnikiem górskim dla jednych jest koniecznością zawodową dla innych pasją na całe życie. Często motywacją do zapisania się na kurs wcale nie jest chęć oprowadzania wycieczek, a wspólne wędrówki górskie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Przewodnikami zostają ludzie młodzi ale także osoby w wieku mocno zaawansowanym o różnym statusie zawodowym - studenci, dyrektorzy, prezesi. 

Z przewodnikami górskimi większość z nas miała styczność na wycieczkach szkolnych, czy też na wyjazdach organizowanych przez biura podróży. Ale co właściwie robi taki przewodnik? Jakie powinien posiadać umiejętności i wiedzę?


Z wykładu dowiemy się kim obecnie są przewodnicy. Przedstawimy także, jak w tej chwili wygląda ich sytuacja prawna, kto, i w jaki sposób, może zostać przewodnikiem, gdzie organizowane są kursy i jak wyglądają egzaminy. Dowiemy się też czy (i jak) polski przewodnik może wykonywać swój zawód za granicą.


Krzysztof Rostek

Podróżnik, przewodnik związany ze Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich we Wrocławiu. Autor i współautor wydawnictw dotyczących gór, mający w swoim dorobku prowadzenie kursów na przewodników górskich oraz dużą ilość wypraw w góry niskie, średnie i wysokie. Czynny przewodnik górski, z uprawnieniami na Sudety oraz (jeden z niewielu) na Karpaty Rumuńskie, Egzaminator w Komisji Egzaminacyjnej ds. Przewodników Górskich.

Od ponad 10 lat przemierza Rumunię odwiedzając znane, i mniej znane, zakątki tego fascynującego kraju. Wędrując, fotografując oraz poznając miejscowych ludzi przemierza nie tylko górskie ścieżki

 

Piatek | 24.02 | Sala konferencyjna II