10. Edycja!  Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław - 23-25 lutego 2018, Hala Stulecia

Rumunia jest krajem który wielu Polakom kojarzy się z biedą i zacofaniem. W latach minionych turyści którzy odwiedzali Rumunię przywozili opowieści o zaniedbanych dzieciach, żebrakach i pustkach w sklepach. 

Jednak po rewolucji i latach przemian Rumunia jest obecnie krajem do którego można pojechać bez obaw. To co oferuje turystom, to nie tylko Transylwania i wszechobecny na pamiątkach hrabia Drakula.

Znajdziemy tu olbrzymią ilość gór (ponad połowa kraju to góry i wyżyny), jedne zagospodarowane z rzeszami turystów, a inne wręcz dzikie i bezludne. Natrafimy na zabytki z czasów rzymskich a także z burzliwego okresu średniowiecza. Znajdziemy wiele miejsc w których widać wpływy cesarsko-królewskich Austro-Węgier. Widać tutaj jak na dłoni wpływ wielu kultur i ludzi którzy przybyli na tereny obecnej Rumunii z wielu krajów Europy.

 

Krzysztof Rostek
Podróżnik, przewodnik związany ze Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich we Wrocławiu. Autor i współautor wydawnictw dotyczących gór, mający w swoim dorobku prowadzenie kursów na przewodników górskich oraz dużą ilość wypraw w góry niskie, średnie i wysokie. Czynny przewodnik górski, z uprawnieniami na Sudety oraz (jeden z niewielu) na Karpaty Rumuńskie, Egzaminator w Komisji Egzaminacyjnej ds. Przewodników Górskich.
Od ponad 10 lat przemierza Rumunię odwiedzając znane, i mniej znane, zakątki tego fascynującego kraju. Wędrując, fotografując oraz poznając miejscowych ludzi przemierza nie tylko górskie ścieżki

 

Niedziela | 26.02 | Sala konferencyjna