10. Edycja!  Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław - 23-25 lutego 2018, Hala Stulecia

Z Berlina do Syrii… na piechotę. Civil March for Aleppo | Spotkanie z uczestnikami

Wyruszyli 26 grudnia z Berlina. Przemierzyli już Niemcy, Czechy i Austrię, wciąż są w drodze. Dokąd idą? Po co? Czy to coś zmieni? A może już zmieniło?
Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami Obywatelskiego Marszu dla Aleppo.

Czytaj więcej...

Krzysztof Rostek | "Przewodnik górski - teraźniejszość i przyszłość"

Bycie przewodnikiem górskim dla jednych jest koniecznością zawodową dla innych pasją na całe życie. Często motywacją do zapisania się na kurs wcale nie jest chęć oprowadzania wycieczek, a wspólne wędrówki górskie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Przewodnikami zostają ludzie młodzi ale także osoby w wieku mocno zaawansowanym o różnym statusie zawodowym - studenci, dyrektorzy, prezesi. 

Z przewodnikami górskimi większość z nas miała styczność na wycieczkach szkolnych, czy też na wyjazdach organizowanych przez biura podróży. Ale co właściwie robi taki przewodnik? Jakie powinien posiadać umiejętności i wiedzę?

Czytaj więcej...

David Trajkovski | Macedonia – Serce Bałkanów

Pierwotną potrzebą ludności Macedonii jest okazanie gościnności. Wielkie jest pragnienie serdecznego przywitania we własnych progach każdego gościa - podróżnika, zaofiarowania mu ciepła domu i pokazania mu piękna i bogactwa duchowego ich kraju. Liczne pokolenia przez wieki pracowały i tworzyły pozostawiając wiele znaków swojej cywilizacji, a współcześni Macedończycy przyrzekli skarb ten zachować i pielęgnować. 

Czytaj więcej...

Krzysztof Rostek | "Rumunia - nie tylko Drakula"

Rumunia jest krajem który wielu Polakom kojarzy się z biedą i zacofaniem. W latach minionych turyści którzy odwiedzali Rumunię przywozili opowieści o zaniedbanych dzieciach, żebrakach i pustkach w sklepach. 

Jednak po rewolucji i latach przemian Rumunia jest obecnie krajem do którego można pojechać bez obaw. To co oferuje turystom, to nie tylko Transylwania i wszechobecny na pamiątkach hrabia Drakula.

Czytaj więcej...

Inese Šuļžanoka | Ambasada Republiki Łotewskiej | Odkryj Łotwę!

Łotwa, choć bliska geograficznie i bardzo piękna, jest Polakom wciąż mało znana. Niewielkie państwo, niegdyś sąsiadujące z Drugą Rzeczpospolitą, oferuje wiele atrakcji – piękne stare miasto w Rydze, z secesyjnymi kamienicami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, plaże nadmorskiego kurortu Jurmala, Zamek w Cesis czy też dawną twierdzę w Daugavpils. Przez wiele wieków terenami Łotwy rządzili Niemcy, Rosjanie, Szwedzi czy Polacy, dzięki czemu do dziś możemy tam oglądać liczne ślady wielokulturowych dziejów. Także i ty możesz odkryć Łotwę, w czym pomoże Inese Šuļžanoka z Ambasady Republiki Łotewskiej w Warszawie.

Czytaj więcej...