10. Edycja!  Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław - 23-25 lutego 2018, Hala Stulecia

Piątek 24.02.2017 

Włodzimierz Ranoszek z promocją przewodnika po Wrocławiu  i  “ Bajkowa Dolina Baryczy "  godz.14-17 

Sobota 25.02.2017
 
Włodzimierz Ranoszek z promocją przewodnika po Wrocławiu i “ Bajkowa Dolina Baryczy  godz.10-13
Krzysztof Wielicki z promocją książki "Krzysztof Wielicki Mój Wybór " godz. 13-15
Anna Borecka z promocją książki " Alpinistka na autostopie " godz. 15-17
 
Niedziela 26.02.2017

Ewa Skut promocja książki " Pod żaglami wśród polarnych lodów " godz. 12-14

Włodzimierz Ranoszek promocja przewodników "Wrocław " " Bajkowa Dolina Baryczy" godz. 14-16 

 

 

 

Piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który wszedł na szczyt ośmiotysięcznika z bazy w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu. Współautor książki ,,Krzysztof Wielicki. Mój wybór ''. Pierwszej autobiograficznej i tak wielowątkowej opowieści o jednym z najwybitniejszych światowych himalaistów.

 

Jedyna polska alpinistka, która łączy autostop ze zdobywaniem gór. Wspinała się zespołowo w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Andach i lodospadach. W latach 2008-2015 zorganizowała 5 samotnych wypraw i 6 podróży w góry Eurazji. Dotychczas odwiedziła 56 krajów, w tym 48 „na stopa”. W pojedynkę podróżowała autostopem na trasie 48 000 km. Autorka i realizatorka „Projekt 201”, czyli zdobycie najwyższych szczytów we wszystkich krajach na świecie, niosąc ideę ludzi takich samych jak my. Przygody opisuje w serii książek pt. ,,Alpinistka na autostopie”.

 

Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa PZŻ, po morzu pływa od 1978 roku; przepłynęła ponad 50 tys. Mm w 48 rejsach (w 16 była kapitanem), w tym po wodach polarnych – około 22 tys. Mm. Na pokładzie wielu jachtów pływała po Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Grenlandzkim, Barentsa, a także po Oceanie Atlantyckim (wzdłuż Ameryki Południowej od Rio de Janeiro do Ushuaia), po Arktyce (odwiedzając Islandię, Svalbard i Grenlandię) i po Antarktyce (Półwysep Antarktyczny, Morze Bellinghausena, Morze Weddella). W 2010 roku odbyła samotny atlantycki rejs z Wysp Kanaryjskich na Wyspy Zielonego Przylądka. Autorka książek '' Pod żaglami wśród polarnych lodów „ oraz '' Pod żaglami w lodowych krainach” nominowanej do Nagrody im. Leonida Teligi w kategorii Literatura i Sztuka. Trofeum to jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej dyscyplinie.  

 

Doktor nauk przyrodniczych, wykładowca akademicki na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim, licencjonowany przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku i górski po Sudetach. Jest autorem i współautorem ponad 30 przewodników turystycznych i innych książek o Dolinie Baryczy, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, m.in. Park Krajobrazowy Dolina Baryczy, Szlak Bursztynowy, Szkolny Przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku jest także organizatorem gier miejskich i autorem słuchowisk radiowych, opowiadań, ballad i pieśni. Autorskie pieśni i ballady wykonuje z towarzyszeniem liry korbowej.