10. Edycja!  Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław - 23-25 lutego 2018, Hala Stulecia

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentuje się podczas IX edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2017, które odbędą się w zabytkowej i doskonale znanej Hali Stulecia w dniach 24-26 lutego.

Wrocław to idealnie miejsce do pokazania bogatej oferty turystycznej Wielkopolski. Stolica Dolnego Śląska jest dobrze skomunikowana z naszym regionem, a jej mieszkańcy są ważnym odbiorcą oferty turystycznej.

Wielkopolska to doskonały kierunek. Tu rodziło się państwo polskie. Można przeżyć wielką przygodę odkrywając przeszłość, ale także poznając tętniący współczesnym życiem region. Są tu tysiące kilometrów szlaków dla piechurów i fanów nordic walking, świetnie skomponowana sieć szlaków rowerowych, malownicze jeziora z ośrodkami żeglarskimi i windsurfingowymi. Skarbem regionu są rzeki i kanały z zabytkowymi śluzami i jazami. To one są główną atrakcją Wielkiej Pętli Wielkopolski, najdłuższego i najlepiej zagospodarowanego wodnego szlaku w kraju. Zaspokoi wymagania zarówno kajakarzy i wioślarzy, jak i sterników barek czy łodzi motorowych – mówi dyrektor Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Ewa Przydrożny.

Stoisko regionalne przygotowała Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z Departamentem Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W sumie jego powierzchnia wyniesie 45 m². Można będzie tu znaleźć materiały promocyjne z całej Wielkopolski. Szczególnie szeroką ofertę przedstawią wybrane powiaty: Kaliski, Koniński oraz Gnieźnieński, ponadto branża - Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku i Hotel Atut w Licheniu Starym. Ciekawą ofertę zaprezentuje Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania. Degustacje wielkopolskich specjałów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy oraz pokazy rzemieślników, jednym słowem będzie smacznie i bardzo aktywnie. W ramach tegorocznego Festiwalu Podróżników odbywającego się równolegle z targami wystąpi zaproszony przez Wielkopolską Organizację Turystyczną Armin Mikos v. Rohrscheidt. W piątek 24 lutego o godzinie 15:00 zaplanowana jest jego prelekcja pt. Jakie historie opowiada dziedzictwo? Nasz prelegent kompletnie przebudował stary, podobno dobrze znany Szlak Piastowski i wprowadza do niego spójne opowieści. Podczas spotkania opowie najwięcej właśnie o szlakach dziedzictwa i o tym, jak pasjonująca może być konfrontacja z ich treścią, ale chętnie podzieli się też doświadczeniami niestandardowego przewodnika jako „tłumacza kultur”. Ponieważ nie stroni też od anegdot, spotkanie na pewno będzie ciekawym doświadczeniem dziedzictwa „z pierwszej ręki”.

W programie targów jest też Festiwal Kulinarny. Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wraz z Ostrzeszowską Lokalną Grupą Działania zorganizuje w sobotę o godzinie 12:45 pokaz pt. „Nowicki Naturalnie” i „P jak Pysznie” czyli zaprezentuje regionalną kuchnię wielkopolską.

„Wielka historia. Wielka przygoda” czeka na Was! Zapraszamy do odrywania pięknej, smacznej i gościnnej Wielkopolski. Będziemy w Hali Stulecia na stoisku nr 30.