Cały wrzesień spędziłam na klasycznym indyjskim motocyklu zwanym Royal Enfield.

Razem z mężem przemierzałam najwyższe trasy w Himalajach Indyjskich, pokonałam swoje lęki związane z trasami off-road, poznałam niesamowitych ludzi. Przez miesiąc udało nam się przejechać niezapomnianą Dolinę Spiti ze swoimi przepięknymi klasztorami tybetańskimi, oraz Królestwo Ladakh pełne turkusowych jezior.

1000km samego off-roadu, niekiedy trzeba było jechać 10km na godzinę przez cały dzień, ze względu na kiepski stan dróg w tym regionie. Nie zawsze było pięknie i łatwo. Na podjeździe do drugiej najwyższej przełęczy na świecie (5350m) złapaliśmy gumę. Jak sobie daliśmy radę w takich warunkach? Kto nam pomógł? Jak wyglądała nasza podróż? O tym i nie tylko będę opowiadać na spotkaniu. Przygotujcie się na dużą dawkę przygody oplataną przepięknymi zdjęciami z wyprawy.

 

Izabela Handerek – Jednym z pierwszych kroków, które postawiła na swojej podróżniczej ścieżce był dwuletni pobyt we Francji, gdzie podjęła studia i skąd chętnie odwiedzała okoliczne europejskie kraje. Wciąż głodna wiedzy i podróżowania dyplom magisterski zdobyła… w Chinach, a Kraj Środka na kolejne dwa lata stał się jej domem i punktem startowym, skąd co rusz podróżowała po całej Azji, poznając kulturę i historię zamieszkujących ją narodów. Wiedziona wrodzoną ciekawością i fascynacją nieznanym, wyruszyła do Ameryki Południowej, gdzie zaliczyła swoje pierwsze wysokogórskie ekspedycje (jak na góralkę z okolic Żywca przystało), a w Peru zakochała się tak bardzo, że postanowiła i tam zostać dłużej. Od tamtej pory minęły trzy lata, a Iza z niesłabnącym zapałem kursuje pomiędzy Peru, Europą i jej azjatycką perełką – Chinami. Podróże Izy możecie zobaczyć tutaj: https://www.instagram.com/iza_handerek/, na jej blogu: https://izahanderek.com/ lub na youtube, gdzie Iza regularnie zamieszcza vlogi z podróży: https://www.youtube.com/channel/UCy5OULdtH9kOPZHCI_HPNTQ?view_as=subscriber.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław