Latem słońce, które przez dobę nie chowa się za horyzont, zapraszając do nocnych wędrówek, zimą wysoki śnieg, srogi mróz i zorze polarne. Oprócz tego kontakt z dziką przyrodą, niezwykłymi zwierzętami i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Dwie wyprawy za koło podbiegunowe zrealizowane w przeciągu 1,5 roku, dwa kraje – Rosja i Szwecja, różne oczekiwania względem podróży oraz różne przygody.  Wspólnym mianownikiem jest Laponia – magiczna kraina, zamieszkała przez Saamów – rdzennych mieszkańców północy.

Jak wygląda życie w rosyjskim Murmańsku – największym mieście świata położonym za kołem podbiegunowym, a jak w szwedzkiej Kirunie, w której od kilku lat trwa skomplikowana operacja przeniesienia całego centrum miasta? Jak zasnąć kiedy jest dzień polarny i jak funkcjonować podczas nocy polarnej? Jak poradzić sobie z zimnem przy temperaturach sięgających -30°C? Odpowiedzi na te pytania udzieli Kasia z bloga podróżniczego A Kind of Adventure, która spróbuje zarazić Was swoją miłością do północy.

O autorce bloga:

Jeśli ruszać w drogę, to tylko we trójkę, bo podróże z dzieckiem to fascynująca przygoda! Kasia podróżowała z już od małego, a kiedy sama została mamą, postanowiła zarazić podróżniczą pasją syna. Przez 10 lat wspólnych wyjazdów stała się mistrzynią w organizacji bliższych i dalszych rodzinnych wojaży na własną rękę oraz pakowania w mały podręczny plecak na kilka tygodni. Gdy przychodzi do wyboru kierunku zazwyczaj wybiera północ, bo tam może zwolnić, obcować z przyrodą i cieszyć się niezmąconym spokojem poza utartymi szlakami. Drugą opcją są byłe republiki Związku Radzieckiego, które Kasia ceni za serdeczność i gościnność ich mieszkańców oraz możliwość trenowania języka rosyjskiego.

 

FB: https://www.facebook.com/akindofadventure

IG: https://www.instagram.com/travelblog_a_kind_of_adventure

blog: https://www.akindofadventure.pl

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław