Warsztaty: „Misyjek, Jakie tajemnice kryją się pod ziemią?” O archeologii i odkryciach. Tematyka warsztatu odnosi się do historii starożytnego Egiptu. Podczas zajęć dzieci szukają skarbu ukrytego na mapie, budują piramidy z bułki tartej, odkrywają hieroglify a wszystko to pod uważnym wzrokiem Sfinksa.

Warsztaty: „Wioski Świata, Na tropie papuaskich skarbów.” Uczestnicy warsztatów udają się na Papuę Nową Gwineę by odkrywać tajniki wyspy, na której mieszkają plemiona papuaskie, rajskie ptaki i kolczatki. Podczas zajęć dzieci poznają codzienne życie w wiosce w głębi dżungli. Będą tworzyć stroje, udadzą się na festiwal Sing Sing oraz zapoznają się z fauną i florą wyspy.

Warsztaty: „Wioski Świata, Dzień z życia dziecka w krajach Globalnego Południa.” Podczas warsztatów odwiedzimy dzieci z Afryki, Ameryki Południowej i Azji by odkryć jak wygląda ich życie. Jakie mają obowiązki, czego uczą się w szkole oraz jak się bawią. Na zajęciach dzieci będą wykonywać piłki z papieru oraz kolorowe marakasy. Poruszymy też problem dostępu do wody i edukacji.

W czasie pomiędzy warsztatami: układanie magnetycznych puzzli, możliwość przymierzenia strojów z różnych stron świata, gra na instrumentach, kolorowanki, łamigłówki i pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo wtedy będziemy przekazywać informacje o działalności naszego Stowarzyszenia, o projektach jakie prowadzimy itp.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław