Macedonia alternatywna: piesza, rowerowa, szlakiem aromatów, win i monastyrów

Macedonia jest krajem maleńkim, ale i tak większości polskich turystów znany jest tylko jej południowo-zachodni skrawek – Jezioro Ochrydzkie i Ochryda – oraz stolica kraju, Skopje.

Tymczasem Macedonia ma do zaoferowania skarb dla każdego poszukiwacza.

Wielbiciele historii spędzą długie godziny na archeologicznych poszukiwaniach, na tropieniu śladów rzymskiej potęgi, na rozwiązywaniu supła skomplikowanej mozaiki kultur i hierarchii w Imperium Osmańskim, wreszcie na analizowaniu poczynań wojennych nowożytnych mocarstw i strategii oddziałów rozsypanych na dalekich frontach I i II wojny światowej. Związków tych szukać będą mogli podczas gonitw na rowerach górskich, pieszych wspinaczkach na liczne szczyty, w zachwytach nad rozległymi panoramami i naturalnymi krajobrazami. Jeszcze inni pogrążą się w aromatach i smakach, wypływających z otwartych okien, bazarowych stoisk i tradycyjnych restauracji. Ci, którzy szukają wrażeń niecodziennych, mają do wyboru samotną wędrówkę i nocleg w zaklętych w czasie cerkwiach i monastyrach, pełną zadumy i zastanowienia.


Zapraszam do kraju gościnnych, uśmiechniętych ludzi, którzy po dniu pełnym emocji zaproszą na kieliszek domowego wina lub rakii, aby delektować się wspólnie magią zapomnianego świata.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław