Kasia – kobieta inżynier, biegnąca ku 40-stce. Na co dzień pracuje w zawodzie, a po godzinach organizuje wyjazdy w 1,5 dziewczyny po różnych zakątkach Europy. 

Asia – 10-letnia uczennica szkoły podstawowej, która dzielnie towarzyszy mamie. Jej frekwencja obecności w szkole wynosi 100%. Uczy się dobrze i świetnie łączy swoje dwie pasje: rekreacyjną jazdę konną i podróże.

Kilka słów o prelekcji:

Maj roku 2017… dziewczyny analizują czy po raz kolejny chcą na krótki wypad pojechać do Pragi albo Berlina czy jednak poszukają innej, nowej i jeszcze nieznanej im destynacji podróży. Po namyśle obie stawiają na nowość. Chwilę później idę o kilka kroków dalej i postanawiają odwiedzić wszystkie stolice Europy. Tak rodzi się projekt #46stolicEuropy, który w czerwcu 2017 zostaje wpisany na listę Rekordów Polski w trakcie trwania. Machina rusza. Na pierwszy rzut idą wszystkie stolice u sąsiadów, ponieważ do tych najłatwiej dotrzeć tanimi liniami lub autokarem. Krok po kroku projekt się rozkręca. Z dnia na dzień Kasia jako główny organizator wypraw uczy się trików pomagających niskim kosztem jechać dalej i dalej. W 2018 dziewczyny ruszają podbić Islandię, Estonię, Grecję czy Mołdawię. Dziś mają na swoim koncie 21/46 stolic i kolejne 3 zaplanowane na majowy weekend. Jak one to robią? To zdradzą na swojej prelekcji. Będzie można porozmawiać jak się przygotować z dzieckiem do drogi, co zabrać, jak zaplanować co zobaczyć by dziecko się nie nudziło oraz ile to wszystko kosztuje.

Kasia i Asia opowiedzą o najfajniejszych w Europie miastach pod kątem dzieci i ich atrakcjach oraz czym niektóre miasta je zaskoczyły. Jak różni się wchód od zachodu lub północ od południa. 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław