Latamy. Podróżujemy. W walizkach schludnie układamy plany i oczekiwania, w plecakach upychamy skrawki wyobrażeń. Wyruszamy poznawać – ale czy poznajemy?

To spotkanie o historii jednego z miliona wyjazdów – o dwóch dziewczynach, które pojechały do Indonezji zobaczyć koniec świata, żeby przekonać się, że… nie ma żadnego końca.

O tym, jak można odpowiedzialnie podróżować i dlatego czasem jest to bardzo trudne. O usłyszanych słowach, które nie mogły być zrozumiane bez poznania kontekstu. O miejscach, w które nigdy nie trafia się według założonego planu. O spotkanych ludziach, których perspektywę trzeba zrozumieć, bo dzięki niej wyjazd nabiera sensu. A wszystko to z anegdotami i fotografiami z indonezyjskiej codzienności w tle.

Kasia i Patrycja studiowały razem komunikację społeczną. Odkryły, że obie lubią opowiadać o swoich doświadczeniach poprzez fotografię. Wzięły aparaty i razem wyjechały na roczne stypendium kulturowe do Bandung na Jawie Zachodniej. Od tego czasu bardzo dużo mówią o tym, czego się tam dowiedziały i jak podróż przez kilka indonezyjskich wysp wpłynęła na ich stosunek do podróżowania.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław